Optymistyczny sposób na życie

0
1457

Zdrowe życie to zdrowa dieta, a ta powinna być bogata w białko i żelazo, które głownie znajdujemy w mięsie. Dlatego sięgając po nie wybierajmy te z małą ilością tłuszczu – sprawdzajmy kaloryczność wędlin. Unikajmy głównie wieprzowiny, wołowiny czy salami. Najlepiej jest spożywać mięsa chude, pieczone, bez sztucznych aromatów i wypełniaczy oraz azotanu sodu.
Po smacznym posiłku zbędne kalorie spalimy stosując ćwiczenia sportowe. Ostatnio weszła moda na bieganie, sport który nie wymaga dużego nakładu finansowego, a przy tym daje nam frajdę, odprężenie i zdrowie. Wspólne bieganie zachęciło ludzi do zwiększonej aktywności fizycznej. Obecnie proponowanych jest wiele wydarzeń biegowych (maratony, półmaratony) gdzie każdy biegacz w zależności od swojej kondycji może się sprawdzić, a w prasie i mediach znajdujemy szereg informacji i porad na temat biegania. Bieganie to jeden ze sposobów na podniesienie endorfin – hormonów szczęścia.
Oto sposoby jak przestać być pesymistą?
Przede wszystkim należy zaprzestać się zadręczać “”czarnymi myślami””, spróbować przestać analizować i stawiać sobie zbyt wysokie poprzeczki w życiu, które podczas najmniejszych niepowodzeń mają destrukcyjne działanie. Podstawą jest radość z najmniejszych rzeczy i wynagradzanie sobie potknięć, bo nie oszukujmy się – nikt z nas nie jest idealny. Zacznijmy od prostych czynności, które mogą być już dla nas przyjemne na przykład długi spacer, dobra książka, ulubiona muzyka czy pójście do kina. To nie muszą być od razu jakieś zakupy.

www.niemam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here