Perfumy o zapachu ambry – co to takiego?

0
1803

Chociaż obecnie bardzo ciężko o perfumy, których aromaty są zbudowane na prawdziwej ambrze – perfumy o zapachu ambry są nadal często i chętnie wybierane przez kobiety i mężczyzn. Za co kochamy ten wyjątkowy zapach i jakie nowoczesne, ogólnodostępne marki mają go w swojej ofercie?

Ambra – zapach oceanu
Możesz się bardzo zdziwić, kiedy dowiesz się, że naturalna ambra – luksusowy składnik unikalnych perfum, pochodzi bezpośrednio z trzewi kaszalota! Co więcej, nierzadko jest ona wynikiem jego trudności w przemianie materii (zaparć lub niestrawności). Prawdziwy komponent perfum jest zbierany z powierzchni oceanu, lub z  brzegów australijskich plaż – to prawdziwy unikat! Stąd też bardzo wysoka perfum z dodatkiem prawdziwej ambry. Forma tej wonnej wydzieliny ma kształt dość regularnej bryły zazwyczaj o białej barwie – to najbardziej ceniona odmiana ambry. Na szczęście, zawodowi projektanci zapachów, tzw. “nosy” są w stanie doskonale odtworzyć  zapach ambry stosując oryginalne receptury zapachowe i tylko sobie znane mieszanki. Dzięki temu – każdy, kto kocha ten intrygujący zapach – może go nosić na sobie.

Jak można opisać ambrę?
Zapach ambry jest słodki, drzewny, żywiczny. Wiele osób porównuje go z indyjskimi kadzidłami. Przywodzi na myśl delikatny zapach orientu, jest zmysłowy i zdecydowanie oryginalny. Prawdziwa ambra, jeśli ma zostać dodana do perfum, musi zostać poddana długotrwałemu działaniu alkoholu. Gotowy wywar jest rozcieńczany i stanowi wyjątkowy i poszukiwany dodatek do oryginalnych receptur zapachowych przez najznamienitszych perfumiarzy na świecie. Ten komponent najczęściej znajduje się w ciężkich, wieczorowych perfumach – dla kobiet i mężczyzn! Warto jednak pamiętać, że nowoczesne marki oferują delikatne, orientalne nuty w lżejszej odsłonie – nadającej się bo biura i na spotkanie w kawiarni.

perfumy

Ambra perfumy na wyciągnięcie ręki
Myśląc o zapachu ambry, powinny Ci się skojarzyć wyjątkowe i zapadające w pamięć perfumy Alien od Thierry Mugler. To zapach na wyjątkowe okazje – ciężki, orientalny i intrygujący – nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Nieco podobny zapach, ale w wersji na dzień to Euphoria Calvin Klein, która ma również oryginalne, orientalne nuty – nieco przypominające zapach prawdziwej ambry. Wbrew pozorom, w odpowiednim połączeniu zapachy o zapachu podobnym do prawdziwej ambry doskonale nadają się nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here