Prezenty świąteczne – dlaczego warto kupować je wcześniej?

0
2077

Okres świąteczny to prawdziwa gratka dla większości lokalnych sklepów, galerii handlowych i sklepów internetowych. Szacuje się, że w tym czasie, większość przedsiębiorców odnotowuje ponad dwukrotnie większe obroty. Szał zakupowy dosięga wszystkich – kobiety i mężczyzn w różnym wieku. W końcu każdy chce obdarować swoich bliskim miłym upominkiem pod choinkę.

Wcześniej oznacza taniej

W trosce o swój budżet, który przed świętami i tak zazwyczaj jest napięty, warto szukać różnego rodzaju okazji.  Niestety, często okazuje się, że oferowane przez sprzedawców obniżone przez wyprzedaże zimowe ceny są zazwyczaj wyższe niż te standardowe – obowiązujące przed okresem świąt. Dlatego też najrozsądniej jest dobierać i wyszukiwać atrakcyjne prezenty, bez pośpiechu, ekonomicznie i ze sporym wyprzedzeniem. Tym samym, można mieć pewność, że otrzyma się to co się założyło wcześniej i nie okaże się, że połowa z zaplanowanych zakupów dla bliskich nie jest już dostępna. Idealną okazją na upolowanie czegoś ciekawego jest zbliżający się czarny piątek – znany na całym świecie jako Black Friday. Podczas tego dnia, większość sprzedawców znacząco obniża ceny swoich produktów. To samo dotyczy sklepów internetowych.

Prezent dla mężczyzny to zawsze trudne zadanie. Dobrym pomysłem na świąteczny podarunek, oprócz oklepanych perfum i kolejnej pary skarpet może być kompletny zestaw przeznaczony do pielęgnacji brody (pomaga, olejek, specjalny szampon i specjalna szczotka) – jeżeli mężczyzna posiada zarost (szczotka do lub luksusowy, ujędrniający krem ze specjalnym przeznaczeniem do wymagającej cery mężczyzn).

atrakcyjne prezenty

Prezent dla dziewczyny może także sprawiać trudności, w szczególności kiedy ma się nieodparte wrażenie, że „ona ma już wszystko”. Warto jednak pamiętać, że kiedy nie można dobrać czegoś osobistego i spersonalizowanego, można zwrócić swoją uwagę na niepotrzebnie często niedocenianie – prezenty praktyczne. Jeżeli znamy kogoś bliżej, zakup ekskluzywnych rajstop z ciekawą fakturą (rajstop nigdy dosyć) będzie strzałem w dziesiątkę, dla kogoś dalszego – zakup ciekawej nowości wydawniczej w formie poradnika lub pozycji beletrystycznej będzie dobrym, klasycznym rozwiązaniem. Kosmetyki, szczególnie kiedy znamy czyjeś wymagania odnośnie pielęgnacji i rodzaj cery są także  praktycznym prezentem, który z pewnością zostanie wykorzystany. Drobna biżuteria i kule musujące do wanny są uniwersalnym upominkiem, który powinien odpowiadać większości kobiet.

Niezależnie od tego, na co padnie wybór, warto zaplanować i zacząć świąteczne zakupy dużo wcześniej. W ten sposób można darować sobie, tak zwaną, “świąteczną gorączkę” i nerwowe zakupy na ostatnią chwilę, zaoszczędzić sporą kwotę, a w okresie świąt rozkoszować się spokojem i przyjemną, zimową aurą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here