Profesjonalne szampony

0
878

Jaka jest różnica między kosmetykami z salonów, a tymi z drogerii? Otóż zasadnicza różnica jest bardzo widoczna przy porównaniu na przykład szamponów. Otóż te profesjonalne szampony mają w składzie substancje, które na pewno nie wystąpią w tych produktach, które znajdziemy na drogeryjnych półkach. Mają silniejsze działanie oraz są bardziej skoncentrowane.
Dzieje się tak, dlatego że firmy kosmetyczne starają się, by kosmetyki w drogeriach, gdzie jednak większość osób kupuje je do pielęgnacji i stylizacji oraz odżywiania włosów spełniały swoje zadania i to również w sytuacjach, gdy klient nie dość dokładnie zrozumiał instrukcję.
Jeśli dba się o włosy powierzając je specjalistom z autoryzowanego salonu, to można zaufać fryzjerom, że polecają dobre kosmetyki do pielęgnacji czy stylizacji włosów. Obecnie wielu producentów oferuje linie, które można kupić jedynie w salonach i takie drogeryjne. Czym się różnią takie kosmetyki? Otóż, bardzo często te salonowe mają więcej substancji czynnych, ponieważ sprzedawcą w tym wypadku jest profesjonalista, który ocenia włosy kupującego i ich potrzeby. Takie kosmetyki mają bardziej wyspecjalizowane działanie niż te w, drogerii, gdzie po kosmetyki sięgają osoby, które do końca nie czytają informacji o działaniu preparatu i nie zawsze dobierają preparaty do faktycznych potrzeb swoich włosów.
Bardzo często dziewczyny zachwycają się działaniem kosmetyków zakupionych w salonie. Jednak na forach internetowych nie przeczytamy, czy osoby zachwycone działaniem, niestety nie dowiemy się tam o składzie wspaniale działających substancji, a wiele z nich daje dobre efekty wizualne, ale nie jest dobra dla włosów i ich kondycji przy ciągłym stosowaniu.
Osoby związane z produkcją lub sprzedażą kosmetyków podkreślają, że nie zawsze ich cena jest związana z działaniem, częściej to cena za markę.
Na pewno kosmetyki do salonów muszą spełniać wiele funkcji, ponieważ fryzjerzy, którzy na nich pracują muszą osiągać zadowalające efekty w stylizacji , jak również w pielęgnacji włosów. Kosmetyki z drogerii mają działać, ale jednocześnie nie zrobić nikomu krzywdy, te z salonu są nieco silniejsze w działaniu. Wiele firm wykorzystuje fakt, że mają jakiś super kosmetyk i inne sprzedają bazując na tym udanym produkcie dokładają do oferty mniej udany produkty, które się sprzedają, bo inne zrobiły dobrą reklamę firmie.
Reasumując, chcąc dobrać odpowiedni profesjonalny szampon do włosów należy wziąć pod uwagę wytyczne stylisty lub fryzjera. Bowiem potrafi on w dokładny sposób określić potrzeby naszych włosów oraz skóry na głowie. Wie, jakie kosmetyki oraz jakie zawarte w nich substancje w najlepszy sposób odżywią, nawilżą czy zregenerują nasze pukle.

Nasze typy profesjonalnych szamponów:
• Szampon Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design po keratynowym prostowaniu włosów
• Szampon L’oreal Vitamino Color A-OX
• Szampon L’oreal Absolut Repair Lipidium
• Szampon do włosów kąpiel Kerastase Resistance Bain Force ArchItecte
• Szampon Saryna Key Shea Repair

twojafanaberia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury dla puszystych
Następny artykułGęste włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here