Przyczyny poronień

0
1193

Utrata dziecka to wielka tragedia dla każdej matki. Często poronienie występuje bez wcześniejszych objawów i pomimo regularnego badania u ginekologa i monitorowania przebiegu ciąży, także u mam bardzo dbających o swoje zdrowie. Co wywołuje utratę nienarodzonego dziecka?

W większości przypadków niestety nie można jasno zdefiniować przyczyny poronienia. Z badań lekarzy wynika, że ponad połowa z nich ma podłoże genetyczne. Szczególnie często takie czynniki powodują poronienia w pierwszych tygodniach ciąży.

Utrata ciąży może być spowodowana także przez świeżo przebytą infekcję wirusową lub bakteryjną. Niezwykle groźne dla płodu są szczególnie różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia, wirusowe zapalenie wątroby, listerioza, ospa wietrzna, chlamydiaza, kiła i HIV. W większości przypadków przebycie choroby lub szczepienie trwale uodporni nas na nią.

Niestety przebyte poronienie, zdarzające się raz na dziesięć ciąż, powoduje, że ryzyko poronienia po ponownym zajściu w ciążę wzrasta do prawie dwudziestu pięciu procent. Jednak po kilku miesiącach odpoczynku znów można próbować zajść w ciążę. Jeśli poronienie nie było spowodowane wadami wrodzonymi w budowie dróg rodnych, lub na przykład zrostami w obrębie macicy nic nie stoi na przeszkodzie żeby kolejnapróba okazała się udana. Nie rezygnujmy z marzeń o własnym maluszku!

minimki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here