Recepcja jako przestrzeń reprezentacyjna

0
4845

Aranżacja recepcji jest o wiele ważniejsza niż nam się wydaje ‒ tych kilka metrów kwadratowych może zachęcić klientów i kontrahentów do współpracy lub przeciwnie, skutecznie do niej zniechęcić. Recepcja nie jest więc zwykłą poczekalnią, ale wizytówką firmy, zapowiedzią tego, czego interesanci mogą spodziewać się.

Dlaczego aranżacja recepcji jest taka ważna?

Recepcja jest miejscem, do którego w pierwszej kolejności podchodzą przybyli goście,  kontrahenci i klienci. Kilka minut, a nawet sekund wystarczy, aby interesant ułożył sobie w głowie obraz naszej firmy. Dobrze dobrane kolory, eleganckie meble, gustowne dodatki to absolutny priorytet. W aranżacji recepcji liczą się jednak nie tylko design, ale też funkcjonalność oraz spójność z aranżacją innych pomieszczeń w obiekcie.  

O jakie kwestie w szczególności warto zadbać? 

  • Recepcja powinna być spójna nie tylko z wystrojem całego obiektu, ale również z wizerunkiem naszej firmy ‒ zadaniem recepcji jest odzwierciedlenie reprezentowanych przez firmę bądź instytucję wartości oraz idei. Kreatywne agencje reklamowe mogą pokusić się o nieszablonowe rozwiązania i odważne kolory, w przypadku eleganckiej kancelarii prawnej takie opcje nie będą  najlepszym wyborem. 
  • Mamy tylko kilka sekund, aby zrobić na przybyłych doskonałe wrażenie -w recepcji powinien panować ład i porządek. Na ladzie recepcyjnej, która stanowi serce recepcji nie mogą znajdować się żadne zbędne artykuły ‒ najlepiej zakupić pasujące do lady, szafy i szafki, w których będziemy mogli przechowywać dokumentację, korespondencję i wszelkiego typu akcesoria. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać również do tego, że lada musi być czysta. Plamy, zabrudzenia, kurz, smugi są niedopuszczalne.  Dobrze więc zdecydować się na ladę, która będzie bezproblemowa w utrzymaniu w czystości. 
  • W recepcji załatwia są różnego typu sprawy, zdarza się, że interesanci czekają na swoją kolej. Dobrze więc zakupić wygodne sofy, fotele, jak również stolik, przy którym, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie można wypełnić dokumenty, uzupełnić wniosek itd. 
  • Oczywiście recepcja to nie tylko meble, ważne są również miły, uśmiechnięty personel i przyjemna atmosfera.  

Contino ‒ unikalne  lady do recepcji 

Contino to firma, która specjalizuje się w aranżacji wnętrz biurowych i hotelowych, w tym również recepcji. Zespół fachowców zadba o to, by potencjał przestrzeni recepcyjnej był w 100% wyeksponowany, a ewentualne mankamenty ukryte. Fachowcy dobiorą zarówno ladę recepcyjną i meble dla gości, na przykład sofy czy fotele, jak również meble pracownicze, na przykład krzesła obrotowe, kontenery, szafki na dokumenty i inne. Firma przygotuje szczegółowy kosztorys, zorganizuje transport i montaż mebli. 

Podsumowanie 

Recepcja to przestrzeń reprezentacyjna biur, firm i instytucji o różnym profilu działalności. Warto więc zadbać o to, by interesanci czuli się komfortowo i byli pod dużym wrażeniem. Wszystkim, którzy potrzebują w tej kwestii profesjonalnego wsparcia polecamy firmę Contino. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here