Skuteczne metody walki z łysieniem

0
1381

Problem łysienia dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Jak się jednak okazuje, proces leczenia łysienia u kobiet jest zdecydowanie bardziej skomplikowany.

Wiele osób w momencie, kiedy zauważą u siebie nadmierne wypadanie włosów udaje się do apteki w celu zakupienia odpowiednich preparatów, których celem jest wzmocnienie włosów oraz zapobieganie ich wypadaniu. Jak się jednak okazuje ta forma profilaktyki nie zawsze jest skuteczna i trzeba podjąć inne kroki.

Czym jest mezoterapia igłowa włosy?

Mezoterapia na włosy polega na tym, że za sprawą wielu nakłuć na skórze głowy, wprowadza się w nią różnorodne odżywcze preparaty. Ponadto nakłucia te pobudzają cebulki włosów, które pozostawały uśpione, a co za tym idzie zaczynają one pracować i wyrastają z nich nowe włosy.

Mezoterapia igłowa włosy jest uznawana za jedną z najbardziej efektywnych form leczenia nadmiernego wypadania włosów. W sytuacji, kiedy dana osoba traci ich spore połacie, po kilku zabiegach może okazać się, że ten problem już jej nie dotyczy, a mezoterapia na włosy okazała się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście należy pamiętać też o tym, że nie każde nadmierne wypadanie włosów świadczy o problemie łysienia. Czasami jest to wynik nadmiernego stresu, czasami niedoboru witamin jak i również przemęczenia. W związku z powyższym, zanim udamy się a taki zabieg, wykonajmy szereg istotnych badań, które wskażą nam, w jakiej kondycji jest nasz organizm i czy wypadanie włosów może mieć z tym jakieś powiązanie.

Łysienie, a komórki macierzyste włosy

O komórkach macierzystych ostatnimi czasy jest dosyć głośno i jak się okazuje świetnie sprawdzają się one w trakcie leczenia łysienia. Jest to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod leczenia tej przypadłości. Zabieg ten wykonuje się raz. W pierwszej kolejności, od osoby która poddawana jest zabiegowi pobiera się krew. Następnie z tej krwi, za sprawą zaawansowanej technologii, wydzielane są komórki macierzyste włosy. Kolejno aplikuje się je w łysiejące miejsca, aby pobudzić komórki skóry głowy, a tym samym i wzrost włosów.

Zabieg ten jest skuteczny, dzięki czemu daje możliwość wielu osobom na pożegnanie się ze swoim problemem. Warto jednak zaznaczyć, że nie należy on do najtańszych, jednak patrząc na efekty po jego przeprowadzeniu, z całą pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here