Słomki z papieru – ekologiczne rozwiązanie na przyjęcia

0
1238

Słonki to kolorowy i ciekawy gadżet na przyjęcia. Uwielbiają je zwłaszcza dzieci i często się ich domagają, zwłaszcza podczas uroczystości takich jak choćby urodziny. Trudno nam odmówić im tej przyjemności ten jeden dzień w roku, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z ich  szkodliwego wpływu na środowisko. Czy da się pogodzić oba te interesy – małego jubilata i przyrody?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/ekologiczne-slomki-z-papieru-dla-kazdego/

Koniec z plastikowymi słomkami

Plastikowe słomki sukcesywnie odchodzą do lamusa. Świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczeń spowodowanych plastikiem jest coraz większa. Organizacje ekologiczne bija na alarm i sukcesywnie pokazują nam filmy, obrazujące rozmiar tragedii w naturalnym środowisku, do której przyczyniamy się my sami. To wszystko sprawia, że coraz niechętniej sięgamy po jednorazowe naczynia w tym również słomki.  Nawet jeśli mamy je pod ręką, często wstyd nam ich używać. Obawiamy się również reakcji innych, jako że zwolenników proekologicznej postawy jest coraz więcej. 

Ekologiczne papierowe słomki

Doskonałą alternatywa w takiej sytuacji będą papierowe słomki, które są zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Rozkładają się znacznie krócej niż te wykonane z plastiku, może je również poddać recyklingowi. A co najważniejsze na pewno zadowolą małego solenizanta. Na rynku dostępne są papierowe słomki w niemal każdym kolorze i odcieniu. Sa również takie we wzory czy z błyszczącymi, metalicznymi elementami. Najmłodszych z pewnością uciesza te z postaciami ulubionych bohaterów z kreskówek czy z popularnym motywem lampy, flaminga czy jednorożca. Wybór jest ogromny, a cena niezbyt wygórowana. Za komplet słomek zapłacimy kilka złotych. Największy ich wybór gwarantują sklepy internetowe. Tam tez możemy zakupić pasujące do nich inne elementy jednorazowej ekologiczne zastawy. Na pewno znacznie ułatwi nam to sprzątanie po kinderbalu. Nie będziemy musieli się tez obawiać, że dzieci coś stłuką i się zranią. Warto jednak ograniczyć ilośc jednorazowych naczyń. Nawet jeśli są ekologiczne, to wciąż więcej śmieci. 

Przeczytaj też:  http://www.mamandi.pl/na-czym-oprzec-diete-dla-aktywnego-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here