Sri Lanka

0
1559

Fascynujący kraj położony na wyspie Cejlon w Azji Południowej, wybierany jest przez niewiele osób na spędzenie wakacji. Polacy wybierający się za granicę częściej korzystają z takich krajów jak Grecja, Hiszpania czy Tunezja, może w grę wchodzi cena, która nawet w okresie przed sezonowym potrafi zaskoczyć. Za przykładowy wyjazd w okresie od stycznia do kwietnia na 8 dni, musimy zapłacić nawet 6 tysięcy złotych za osobę w porównaniu z Hiszpanią koszt w tym samym czasie może nas wynieść niecałe 800 zł za osobę.
Co skrywa Sri Lanka, że wakacje są tam niezapomniane?
1.Sri Lanka – wakacje
Każdy kto chociaż raz był w tym pięknym kraju na pewno myśli o powrocie.
Nie bez powodu nazywany jest Perłą Oceanu Spokojnego, widoki jakimi możemy się tam cieszyć, przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania.
Wakacje w Sri Lance to przede wszystkim przepiękne plantacje herbaty słynące z rozległych zielonych pól.
Osoby bardziej aktywne na pewno zainteresują się zwiedzaniem ruin Anuradhapury, gdzie pełno jest zabytków sakralnych, miejsce to pozwala na zwiedzanie wszystkiego co jest w jego obrębie więc dobrze jest zarezerwować sobie cały dzień, bo będziemy mieli sporo do obejrzenia.
Warto jest też udać się do dawnej stolicy Sri Lanki by zobaczyć relikwie w świątyni z zębem Buddy jak również wstąpić do świątyni Dambulla żeby obejrzeć ponad 2000 letni posąg leżącego Buddy.
Dla miłośników wspinaczki Sri Lanka przygotowała nie lada wyzwanie w miejscowości Sigirija, aby zwiedzić ruiny z których rozciąga się wspaniały widok należy pokonać 700 stopni.
Możemy udać się do Parku Narodowego aby na obszarze 30 tysięcy hektarów obserwować wraz z przewodnikiem różne gatunki zwierząt, choć największą tam atrakcją są słonie.
Złotą świątynie znajdziemy w północnej części kraju a jej indyjski klimat dodaje temu miejscu uroku.
Wybierając się w podróż musimy pamiętać, że bez wizy na Sri Lankę nie wejdziemy, dobre jest to, że możemy ją otrzymać na lotnisku a jeżeli nasz pobyt nie przekracza dwóch dni, nie zapłacimy za nią.
Co do transportu dobrze jest wynająć samochód, ponieważ inne środki transportu kursują na jednej trasie tylko kilka razy dziennie utrudniając przy tym zwiedzanie.
Kwatery w miejscowościach nie nadmorskich kosztują niewiele, jednak atrakcje dla turystów sporo. Szukając noclegu bliżej morza musimy liczyć się z tym, że zapłacimy kilka razy drożej. Jeśli chodzi o wyżywienie musimy mieć przynajmniej 50 zł dla dwóch osób na dzień, jeżeli jednak decydujemy się na lokalny transport to kwota 15 zł dziennie powinna nam całkowicie wystarczyć. Wybierając jednak wypożyczenie auta, kwota jaką musimy zapłacić za litr paliwa w przeliczeniu na polskie pieniądze to ok 4 zł.
Oczywiście wyjeżdżając na wakacje typu all inclusive nie musimy się martwić o ceny wyżywienia ponieważ wszystko mamy wliczone w koszt podróży. Sri Lanka to raj dla ludzi chcących odpocząć w niesamowitym klimacie oraz cudownych widokach. Plaże na Sri Lance posiadają złoty piasek a woda jest wręcz lazurowa, osoby chcące spędzić tam urlop na pewno nie będą żałować.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here