Szczepić się czy nie?

0
1144

Choroby otaczają nas na każdym kroku. Co chwila słyszymy w różnych mediach – w telewizji, w radiu czy czytamy w Internecie o nowych zagrożeniach dla naszego zdrowia i życia. Medycyna jednak stara się walczyć z każdym wirusem, z każdą infekcją, by jak najlepiej chronić nas przed zagrożeniami. Przykładem tego może być ospa wietrzna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była ona przyczyną wielu zgonów, a obecnie dzięki szczepieniom problem z nią praktycznie nie występuje.
Szczepienia jednak to bardzo burzliwy temat. Jedni są ich głębokimi zwolennikami, a drudzy pragną uchronić przed nimi siebie jak i swoją rodzinę. Twierdzą bowiem, że szczepienia powodują nieuleczalne choroby takie jak autyzm, a nawet mogą doprowadzić do zgonu. Prawda jest taka, że każdy lek ma swoje skutki uboczne i nie każdy powinien go stosować. W przypadku wirusów takich jak HPV szczepienia nie są konieczne, ale mimo to chyba lepiej jest się ubezpieczyć przed uszczerbkiem na zdrowiu. Osoby nieszczepione mogą zostać nosicielami ciężkich chorób i powodować rozprzestrzenianie się ich na dużych odległościach. Jednym ze skutków takich ekspansji chorób jest chociażby niedoczynność tarczycy i duża liczba zgonów w krajach, w których szczepienia nie są obowiązkowe.
Jak widzimy medycyna robi wszystko aby zaradzić ekspansjom chorób i dbać o nasze zdrowie. To my sami próbujemy sobie zaszkodzić jak najbardziej dyskredytując osiągnięcia naukowców z ostatnich lat. Wydaje mi się, że jednak warto się przekonać co do szczepień i zabezpieczyć się przed epidemiami chorób, których już dawno nie widzieliśmy właśnie dzięki szczepionkom.

www.longtimebeauty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here