Trudne słowa

0
983

Technologia idzie do przodu i jest coraz bardziej obecna nie tylko w sferze naszej pracy ale również w życiu codziennym.
Nie musimy już chodzić do banku by zlecić przelew, nie musimy odwiedzać biblioteki by zarezerwować interesująca nas książkę, nie musimy iść do przychodni by umówić się do lekarza.
O ile osoby młodsze lub te w średnim wieku nie mają z tym na ogół większego problemu, osoby starsze mogą nie czuć się zbyt dobrze w tej nowej rzeczywistości.
Czy jest coś co możemy zrobić, żeby ułatwić naszym rodzicom, dziadkom, teściom komfortowe funkcjonowanie w tej nowej rzeczywistości?
Tak!
Aby seniorzy mogli bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw nowej technologii wytłumaczmy im krok po kroku co mogą robić, a czego unikać w wirtualnym świecie.
Na początek zapytajmy ich czego nie rozumieją. Tu okaże się, że wiele słów dla nas oczywistych jest dla nich niezrozumiałych.
Zapewne padną pytania: co to jest login, sesja, logowanie, rejestracja, capcha.
Dla ludzi biegłych w nowych technologiach może wydawać się dziwne, ze jest ktoś kto tego nie wie, nie rozumie. A jednak.
Jeżeli seniorzy zrozumieją język, którym mówią do nich aplikacje na pewno będą z nich chętniej korzystać
Tak więc uzbrójmy się w cierpliwość i spokojnie, prostym do zrozumienia językiem tłumaczmy co to jest login, jaka jest różnica między rejestracją, a logowaniem, dlaczego capcha jest ważna i czym jest sesja.
Niektóre z tych wyrazów znane są seniorom, jednak w zupełnie innym znaczeniu np. sesja, rejestracja. Inne są zupełnie nowe, dlatego szczególną uwagę zwróćmy na wytłumaczenie co to jest login, capcha.

colorowo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChavrolet Corvette
Następny artykułCo zobaczyć w Gdańsku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here