Warto ubezpieczyć pojazd w pełnym zakresie

0
1442

Wielu kierowcom wydaje się, że w zupełności wystarczające jest ubezpieczenie oc. Fakt faktem, że jest ono obowiązkowe, stąd też jego wykupienie jest koniecznością. Ubezpieczenie samochodu w obowiązkowym zakresie to jednak absolutne minimum. Chociaż ubezpieczenia nie należą obecnie do najtańszych to warto ubezpieczyć samochód w pełnym zakresie. Ubezpieczenie ac jest bardzo przydatne, bo można naprawić swój samochód z ubezpieczenia. Do tego można dokupić jeszcze assistance, który jest pomocny na wypadek awarii pojazdu w drodze. No i koniecznie trzeba mieć NNW, które też nie jest obowiązkowe, ale warto je mieć.

Ubezpieczenia kosztują dużo, ale są potrzebne

Ubezpieczenia komunikacyjne to dzisiaj duży koszt. Im starsze auto będące potencjalnie większym zagrożeniem tym droższe są jego ubezpieczenia. Nie bez znaczenia jest również wiek kierowcy oraz doświadczenie za kierownicą. Można mieć tańsze ubezpieczenia, jeśli ma się sporo lat bezszkodowej jazdy. Tego, że trzeba wykupić ubezpieczenie oc nikt nie kwestionuje, to jest oczywiste. Do kupienia tego ubezpieczenia zobowiązuje nas prawo komunikacyjne. Droższe od oc jest ubezpieczenie ac, które naprawdę warto wykupić. Jeśli mamy kilkuletni samochód i spowodujemy nim kolizję lub wypadek to właśnie ubezpieczenie ac pokrywa koszty naprawy naszego samochodu. Nie mając tego ubezpieczenia za wszystko musielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni. Podobnie jest z assistance, które można wykupić dodatkowo. Jest to pomoc w razie awarii samochodu na trasie. Możemy zamówić lawetę albo mechanika samochodowego w ramach tego dodatkowego ubezpieczenia assistance.

Dla młodych kierowców ubezpieczenia są droższe

Młodzi kierowcy bez doświadczenia za kółkiem mają się najgorzej, ponieważ ubezpieczenie kosztują ich całkiem sporo. Wówczas najlepiej zarejestrować samochód z osobą starszą i z doświadczeniem jako kierowca. Taka osoba ma pewnie zniżki na ubezpieczenie oc i ubezpieczenie ac. Wtedy zniżki przechodzą na współwłaściciela pojazdu i po kilku latach można już mieć samochód zarejestrowany tylko na siebie. Ubezpieczenia komunikacyjne bez zniżek kosztują naprawdę krocie. Zdarzają się takie przypadki, że cena samochodu jest niższa od ceny, jaką trzeba zapłacić za podstawowe ubezpieczenie oc. Czasy tanich ubezpieczeń minęły bezpowrotnie. Ubezpieczenie samochodu jest niezbędne do tego, żeby móc się nim przemieszczać bezstresowo. Jeśli nie posiada się ubezpieczenia ac lub assistance to w przypadku spowodowania kolizji jest się zdanym jedynie na własny portfel. A naprawa kilkuletniego samochodu nawet po niewielkiej kolizji przewyższa cenę ubezpieczenia.

Ubezpieczenia różnią się ceną w zależności od firmy

Pomimo, że ceny ubezpieczeń samochodów poszły w górę to ciągle na tym polu jest duża konkurencja pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi. Poza tym ubezpieczenie samochodu można kupić u agenta, który porówna oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Dzisiaj ubezpieczenie oc i inne ubezpieczenia komunikacyjne można kupić bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziemy strony, na którym mamy do wyboru wiele różnych rodzajów ubezpieczeń oc w różnych cenach. Bo przecież ubezpieczenia można zamawiać online. Warto zwrócić uwagę na różnicę w cenach pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi, ale trzeba też zwrócić uwagę na zakres każdego ubezpieczenia. Może się okazać, że ubezpieczenie oc w jednej firmie będzie się różnić swoim zakresem od oferty innego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wobec tego trzeba patrzeć na cenę, ale również na to, co obejmuje dane ubezpieczenie.

www.ridetolive.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble młodzieżowe
Następny artykułMetodologia cobit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here