Wosk Do Włosów

0
1030

Wosk do stylizacji pozwala dodać włosom tekstury, sprawi, że będą bardziej lśniące oraz uzyskają ruch. Warto jednak zauważyć, że nie służy on do utrwalania. „Możesz przy jego użyciu dodać włosom dyscypliny i stworzyć fryzury, na które masz ochotę, dodając jednocześnie blasku twoim włosom. Wosk do stylizacji występuje w formie pasty. Niegdyś ciężki w użyciu, gdyż bardzo twardy, dzisiaj występuje w miększej formie, jednak ciągle pozostaje woskiem! Aby było trochę łatwiej, rozgrzej pastę w rękach. Należy go stosować na suchych włosach, nie zaś na włosach mokrych.
Z woskiem do stylizacji nie ryzykujesz, że twoje włosy będą wyschnięte i polepione. Powinnaś jednak uważać, by nie wyglądały na tłuste. Zbyt dużo produktu lub zbyt dużo uwagi poświęconej jednemu miejscu i będziesz musiała ponownie umyć włosy! Zacznij od rozgrzania odrobiny produktu w dłoniach, następnie nałóż go równomiernie, nie skupiając zbyt dużej uwagi na jednym kosmyku. Pracuj nad włosami delikatnie, wyrównując w miarę konieczności ilość wosku, której potrzebujesz. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Ponadto, musisz pamiętać o tym, że cienkie włosy potrzebują mniej wosku niż włosy grube. Im mniej włosów, tym mniej produktu!
Jeżeli chodzi o częstotliwość używania, to zależy ona od długości twoich włosów. Włosy długie? Nie musisz się ograniczać i możesz używać wosku do stylizacji codziennie, jeśli tylko chcesz! Szczególnie jeżeli twoim celem jest praca nad końcówkami lub okiełznanie odstających włosów lub loków. W przypadku krótkich włosów, lepiej jest unikać codziennego stosowania. Nie zawsze wiadomo gdzie nałożyć produkt do włosów. Może to prowadzić do pokrycia nim skóry głowy, która zacznie się pod nim zwyczajnie dusić. Uważaj zatem, aby go nie nadużywać!
Wosk nie wpływa na utrwalenie fryzury. Jeżeli chcesz nadać swoim włosom długotrwałe utrwalenie, pomyśl o zmieszaniu żelu z twoim woskiem, przed nałożeniem go. Ruch, który nadałaś włosom zostanie dzięki temu zachowany na dłużej!
Wosk do włosów to produkt o gęstej konsystencji. Często jednak firmy idąc z pomocą klientom oferują wosk w postaci płynnej, w formie gęstej pasty, sprayu bądź w połączeniu z innymi produktami do stylizacji jak żel czy guma. Nie zmienia to jednak faktu, że kosmetyk ten ma szeroki wachlarz zastosowań. Możemy nim wykreować niemal każdą fryzurę.

motell.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here