Zadbaj o wygląd, aby wzmocnić pierwsze wrażenie

0
1225

Twarz, włosy, dłonie i paznokcie to zaraz po twarzy pierwszy element, na który zwracamy uwagę u nowopoznanej osoby. Jeśli są zadbane pomagają spotęgować korzystne pierwsze wrażenie. W przypadku, gdy o nie nie dbamy mogą skutecznie zepsuć nawet największe nasze starania.

Raz w tygodniu należy wykonać manikiur oraz spiłować paznokcie szorstką stroną pilniczka, następnie wygładzamy brzegi i nadajemy kształt. Idealne paznokcie powinny być w łopatkowatym lub owalnym kształcie. Pamiętajmy, aby każdorazowo przed pokryciem lakierem pokryć paznokcie podkładem. Konieczne jest to zwłaszcza przed użyciem lakieru o intensywnie czerwonym kolorze, tak aby uniknąć przebarwień. Samo nakładanie powinno się odbyć na paznokieć suchy i uprzednio odtłuszczony. Prawidłowe malowanie kończy się na trzech ruchach – środek, a potem boki od nasady do brzegu.

Worki pod oczami wywołane zmęczeniem pogarszają estetykę twarzy. Żeby je zniwelować wystarczy prosty zabieg – okłady z szałwii. Do ich przygotowania do połowy szklanki wrzącej wody dodaje się łyżeczkę szałwii. Następnie połowę naparu wystudza, a drugą pozostawia lekko ciepłą. Wymoczone w naparze kompresy przykłada się naprzemiennie rozpoczynając i kończąc na zimnym.
Sekretem pielęgnacji włosów jest za to aloes. Wystarczy dwa, trzy liście zmiksować z przegotowaną wodą, przecedzić i gotową płukankę stosować na włosy zaraz po umyciu.

shafiarka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here