Zapalenie migdałków

0
1156

Bolące gardło? To może być zapalenie migdałków!

Zdarza się, że niektóre osoby pomimo braku wcześniejszych problemów z gardłem, zaczynają odczuwać jego ból. Ból ten często sprawia, że osoba taka ma problemy z przełykaniem. W poważniejszych przypadkach może być obecna przy tym gorączka. Wszystkie te objawy mogą wskazywać na zapalenie migdałków, którego pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Przyczyną zapalenia jest infekcja wirusowa lub bakteryjna. Nabawić się go można także, kiedy pije się zbyt zimne napoje. Wówczas stają się one bardziej podatne na wnikanie bakterii.

Pasteryzacja – domowy sposób na konserwację żywności.

Czym jest pasteryzacja i na czym polega? Pasteryzacja jest powszechnie znanym sposobem na zakonserwowanie żywności. W tym celu odpowiednio podgrzewa się produkty. W ten sposób można zniszczyć lub przynajmniej zahamować rozwój drobnoustrojów, które powodują różnego rodzaju choroby. Przy tym produkt pasteryzowany zachowuje swój pierwotny smak. Pasteryzacja jest świetnym sposobem na konserwację żywności w każdym domu. Można chociażby w łatwy sposób pasteryzować przetwory w wodzie, w zmywarce czy piekarniku. Technik jest kilka a efekty zadowalające !

Badania połówkowe – moda czy konieczność?

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą popularność badań połówkowych USG. Badanie takie wykonuje się mniej więcej w połowie trwania ciąży i stąd też jego nazwa. Czy rosnąca popularność to tylko moda? A może badanie to jest konieczne i każda kobieta w ciąży powinna z niego korzystać? Wydaje się, że badanie to powoli staje się koniecznością i dlatego też rośnie zainteresowanie nim. Podczas tego badania lekarz może bowiem stwierdzić czy płód rozwija się prawidłowo. A to może mieć kluczowe znaczenie dla życia zarówno matki jak i dziecka.

www.radiobc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here