Zdrowie to podstawa

0
1156

Niezależnie od wieku i rodzaju wykonywanej pracy, warto zadbać o własne zdrowie. Nie tylko dla siebie i swojego dobrego samopoczucia, lecz także dla ludzi, którzy są nam bliscy i martwią się o nas.

Praca siedząca: zadbaj o stawy! Odpowiednia dieta i regularna gimnastyka są w stanie zdziałać cuda. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na utrzymywanie diety, z pomocą przyjdą nam suplementy – trzeba pamiętać, żeby lekarzowi i farmaceucie mówić nie tylko o przyjmowanych lekach na receptę, lecz również o suplementach. Ważne są nie tylko stawy, ale też kości i mięśnie, ponieważ wszystkie te elementy współpracują i zależą od siebie nawzajem.

Hormony stresu – chemia organizmu w stresie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego ciała. Nadmiar lub niedobór pewnych hormonów może spowodować niestrawność, nadciśnienie, a nawet doprowadzić do utraty przytomności i późniejszych problemów w pracy mózgu, takich jak problemy z koncentracją czy pamięcią.

Cellulit w ciąży – czy można mu zapobiec? Oczywiście, że tak. Firmy farmaceutyczne co roku wypuszczają na rynek coraz to nowsze preparaty wspomagające gospodarkę wodną skóry. Pamiętajmy jednak, żeby dokładnie czytać ulotki przed kupieniem produktu, bo może się okazać,że zaszkodzi zamiast pomóc, gdyż na przykład będzie przeznaczony dla innej grupy wiekowej lub niedozwolony przy niektórych chorobach.

Należy pamiętać, że jeśli raz zaniedbamy nasze zdrowie, wszelkie problemy będą nawracać ze zdwojoną siłą. Wszelką aktywność trzeba zacząć od teraz, bo pewnego dnia może się nagle okazać, że już jest za późno.

www.e-stancja.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here