Zielony jęczmień – właściwości i zastosowanie w odchudzaniu

0
1803

Bestseller ówczesnych czasów! Dowiedz się, dlaczego cieszy się taką popularnością.

 

Zielony jęczmień to bestseller ostatnich kilku miesięcy. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, zapobiega anemii, nowotworom i pomaga zniwelować stres. To jednak nie wszystko, gdyż wspomaga odkwaszanie organizmu i odchudzanie, leczy nadciśnienie oraz cukrzycę. Zielony jęczmień można spożywać w postaci płynów lub dodawać go do owsianki, jogurtów itp.

 

Młody jęczmień – cenne źródło witamin i minerałów

 

Zielony jęczmieńJak się okazuje, w młodym jęczmieniu znajdziemy o wiele więcej witaminy C niż w soku pomarańczowym, a poziomem beta-karotenu przewyższa nawet samą marchewkę. To prawdziwa skarbnica minerałów i witamin, więc spożywając go, można dostarczyć organizmowi sporą ilość żelaza, magnezu, cynku, wapnia, a także witamin z grupy B, K, E i pożyteczne antyoksydanty. Zielony jęczmień to skarbnica naturalnych aminokwasów i hormonów. Dużo w nim chlorofilu, więc nic dziwnego, że ułatwia odkwaszanie organizmu i pomaga w uzyskaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Jakie jeszcze właściwości kryje w sobie zielony jęczmień?

Warto wspomnieć, że chlorofil bierze czynny udział w leczeniu niedokrwistości i ujawnia wpływ antyzapalne, wspomaga pracę serca i wywiera dobroczynny wpływ na działanie wielu narządów, w tym między innymi na jelita, płuca oraz macicę. Witaminy C, E i beta-karoten są naturalnymi przeciwutleniaczami, a magnez wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, koi bóle głowy oraz pomaga zniwelować stres. Żelazo sprawuje ważną funkcję w transporcie tlenu, produkcji czerwonych krwinek oraz prewencji anemii. Kwas foliowy, którego również jest pod dostatkiem w młodym jęczmieniu, zarówno w farmie tabletek, jak i w proszku, dzielnie wspomaga rozwój płodu, a witamina K bierze udział w procesach krzepnięcia krwi.

 

Pożyteczny błonnik – chroni przed chorobami i wspiera odchudzanie

 

W młodym zielonym jęczmieniu znajdziemy frakcje błonnika rozpuszczalnego, co skutkuje przyśpieszeniem metabolizmu i obniżeniem stężenia szkodliwego cholesterolu we krwi. Z kolei nierozpuszczalny błonnik pozwala na zapobiegnięcie rozwojowi nowotworu jelita grubego. Atrybuty zielonego jęczmienia wykorzystuje się do walki z wieloma schorzeniami, sukcesy odnosi  w leczeniu bezsenności, nadwagi oraz otyłości. Co więcej, młoda odmiana tej rośliny wspiera terapię schorzeń serca, nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii oraz cukrzycy.

Osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy z pewnością zainteresuje fakt, że młody jęczmień może przyspieszyć ten proces, a to dlatego, że zawiera w sobie bardzo wysoką ilość błonnika. Rozpuszczalne frakcje dobroczynnego składnika doprowadzają do tego, że o wiele szybciej czujesz sytość i tym samym zmniejsza się ochota na podjadanie pomiędzy posiłkami. Nierozpuszczalny błonnik pokarmowy wywiera dobroczynny wpływ na perystaltykę jelit, więc nie musisz się także obawiać zaparć, które mogą być uciążliwe w trakcie stosowania niektórych diet odchudzających. Zielony jęczmień może więc pomóc w pozbyciu się uciążliwych kilogramów, ale pamiętać, że pełni rolę pomocnika dla odpowiednio skomponowanego menu oraz codziennej aktywności fizycznej.

 

Zielony jęczmień w tabletach i proszku – który lepszy?

 

Zielony jęczmień występuje w postaci proszku oraz w tabletach. Bez żadnych trudności gotowe preparaty zawierające sproszkowany sok albo trawę jęczmienną dostaniesz w każdej aptece. Wymienione środki uzyskuje się na różnorakie sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest na przykład wyciskanie soku z rośliny, a następnie poddawanie go specjalistycznym procesom odparowywania w niskich temperaturach. W przypadku trawy jęczmiennej najpierw trzeba ją suszyć przez dłuższy czas w wysokich temperaturach, wskutek których utleniają się związki odżywcze. Wątpliwości nie ulega, że w preparatach na bazie trawy znajduje się większa ilość błonnika, a w sproszkowanym soku jęczmiennym dominują w większej ilości łatwo przyswajalne składniki odżywcze.

Istotne znaczenie odgrywa również samo przyjmowanie młodego jęczmienia. Należy dostosować się do zaleceń producenta specyfiku, bo tylko w ten sposób będzie można uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli zamierzasz przyjmować młody jęczmień w proszku, to rób to na pół godziny przed jedzeniem. Możesz rozpuścić preparat w letniej wodzie lub swoim ulubionym soku owocowym i pić dwa razy dziennie. Pamiętaj jednak, że nie wskazane jest stosowanie płynów o zbyt wysokiej temperaturze, bo przez to możesz zniwelować wszystkie dobroczynne właściwości zielonego jęczmienia. Również nic nie stoi na przeszkodzie, byś dosypywał preparat w formie proszku do niektórych posiłków i przy okazji nadasz im wyjątkowego smaku. Wzbogacać możesz różnego typu surówki, jogurty, płatki owsiane oraz zupy.

 

Młody jęczmień – ważny składnik wzbogacający dietę oraz ćwiczenia

 

W zielonym jęczmieniu jest pod dostatkiem witamin i minerałów. Dostaniesz go w każdej aptece pod postacią proszku oraz w tabletkach. Młody jęczmień to przede wszystkim źródło dobroczynnego błonnika, dlatego można wspomóc walkę ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Jednak by osiągnąć swój cel – trzeba stosować odpowiednią dietę i ćwiczyć.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here