Beskidzkie atrakcje: Milówka

0
1262

Ta duża wieś letniskowa od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród tych, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy w górach. Milówka, położona w dolinie Soły, jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą się zrelaksować w pięknym otoczeniu, jest też świetnym miejscem na wczasy dla tych, którym marzą się wycieczki w Beskid Śląski lub Żywiecki. Doskonale rozwinięta baza noclegowa i liczne atrakcje sprawiają, że turyści do Milówki zaglądają chętnie przez cały rok. W jaki sposób mogą tu spędzić wolny czas? Co warto wiedzieć na temat tej miejscowości?
Założona pod koniec XV wieku Milówka dość długo była miejscowością o typowo rolniczym charakterze. Pod koniec XIX wieku stała się Milówka wsią o charakterze małego miasteczka, a na jej terenie coraz ważniejszą rolę odgrywały takie gałęzie gospodarki, jak rzemiosło oraz handel. Mimo to na terenie Milówki zachowało się wiele cennych zabytków, którym w trakcie wycieczki po tej miejscowości warto poświęcić swój czas. Na co koniecznie powinni zwrócić uwagę turyści, którzy spędzają tu wczasy?
Kościół parafialny to jeden z ciekawszych zabytków na terenie Milówki, choć wiele uroki mają tak liczne tu kapliczki i figury przydrożne. Nie brak wśród nich cennych zabytków z XVIII i XIX stulecia, które do dziś zachwycają swą artystyczną i historyczną wartością. Na terenie Milówki zachowała się też zabytkowa, drewniana chata, pochodząca z lat 30-tych XVIII wieku. Dziś jest to ważna atrakcja turystyczna. Urządzone tu muzeum, znane jako „Stara Chałupa”, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników historii i kultury ludowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here