Dolce & Gabbana – najpopularniejsze kosmetyki od Dolce & Gabbana

0
1112

Dolce & Gabbana (Dolce and Gabbana) to włoski luksusowy dom mody założony przez utalentowanych projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Firma od lat produkuje odzież, towary luksusowe, okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, kosmetyki, perfumy, portfele i zegarki. Logo Dolce & Gabbana składa się z dwóch niestandardowych wielkich liter D i G oraz znaku & między nimi. Obecnie istnieje ponad 250 sklepów Dolce & Gabbana, a produkty sprzedawane są w ponad 80 krajach. Czym wyróżnia się marka Dolce & Gabbana? Które z perfum od firmy są najciekawsze?

Dolce & Gabbana – historia marki

Domenico Dolce i Stefano Gabbana poznali się w Mediolanie w 1980 roku. Przypadkowo (lub nie) przyszli partnerzy dostali pracę w tym samym studiu jako asystenci. Natychmiast znaleźli wspólny język, ponieważ mieli podobne poglądy na kreatywność i sztukę. Dwa lata później młodzi ludzie w końcu zdecydowali się wkroczyć w świat mody z własną marką. W 1982 roku założyli małe studio konsultingowe, które później przekształciło się w Dolce & Gabbana. Ich projektowy debiut miał miejsce w październiku 1985 roku w Mediolanie. Była to kolekcja odzieży damskiej Real Women, pokazana wraz z pięcioma innymi wschodzącymi włoskimi markami na Milan Fashion Week. Działalność firmy rozpoczęła się bez większego wkładu finansowego – ich pierwsze kreacje pokazywały nie profesjonalne modelki, a zwykłe dziewczyny, które marzyły o karierze w świecie modelingu. O skromnym budżecie świadczy również fakt, że modelki same uzupełniały designerskie stylizacje o własną biżuterię. W 1989 roku narodziła się pierwsza kolekcja bielizny i kostiumów kąpielowych.

Perfumy od Dolce & Gabbana

W 1990 roku rozpoczęła się kolekcja odzieży męskiej, która w 1991 roku zdobyła nagrodę Woolmark. Historia perfum Dolce & Gabbana zaczyna się w 1992 roku wraz z prezentacją perfum Dolce & Gabbana Parfum. W 1992 roku marka wprowadziła na rynek swoje pierwsze perfumy Dolce & Gabbana Pour Femme, które w 1994 roku zdobyły nagrodę Międzynarodowej Akademii Perfumerii w kategorii „Najbardziej kobiecy zapach roku”. W 1996 roku projektanci stworzyli męski zapach, który zapoczątkował linię męskich perfum Dolce & Gabbana. Obecnie do największych „hitów” od Dolce & Gabbana należą przede wszystkim perfumy dla kobiet: Dolce Gabbana Light Blue Woman, Dolce & Gabbana The One Woman, Dolce & Gabbana Pour Femme Intense. Zakup każdego z nich to idealny pomysł na prezent. Perfumy podkreślają styl i pozwalają pokazać swój prawdziwy charakter.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here