Glista ludzka – jak uniknąć zakażenia glistą?

0
2080

Większość posiadaczy czworonogów wie, że psa czy kota należy szczepić i odrobaczać. Niestety w większości Ci sami ludzi nie mają świadomości, jak bardzo sami jesteśmy narażeni na zarobaczenie. Wiele pasożytów jest przenoszonych różnymi kanałami do naszych domów i tak trafiają prosto do nas, potencjalnych żywicieli.

Jednym z takich pasożytów jest glista ludzka – jak uniknąć zakażenia glistą? Można zapytać. Podstawową drogą zakażenia jest ta przez pożywienie. Dlatego najbardziej narażone są osoby, które nie stosują odpowiedniej higieny i nie dbają o czystość swojego otoczenia. Jaja glisty ludzkiej zazwyczaj są spożywane na nieumytych owocach i warzywach lub są przenoszone na nie z brudnych rąk. Należy mieć na uwadze także sprzęty, które wnosimy z zewnątrz do domu, na których mogą być jaja. Możemy je nanieść na przykład na butach, kółkach wózków czy innych przedmiotach.

Aby uniknąć zakażenia glistą ludzką, należy bezwzględnie myć ręce przed każdym posiłkiem czy przekąską. Warzywa i owoce przed zjedzeniem trzeba dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Duże znaczenie ma także zachowanie czystości pomieszczeń, także podłogi. Pasożyty przyniesione na butach do domu, często trafiają na nasze ręce a z nich lądują w jedzeniu i naszym układzie pokarmowym.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że najbardziej narażone na zakażenie są dzieci, ponieważ to one najczęściej bawią się piaskiem czy ziemią, zbierają różne rzeczy z podłogi i wsadzają do buzi. Zwracajmy na to uwagę szczególnie na zewnątrz, ponieważ do zarażeń może nie dochodzi aż tak często, ale może minąć sporo czasu, zanim je wykryjemy. Pasożyty mogą siać ogromne spustoszenie w naszym organizmie i prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych. Często po wielu badaniach, dopiero lekarze wpadają na pomysł zbadania pacjenta na obecność pasożytów. Objawy mogą z sukcesem udawać inne schorzenia.

Pamiętanie o myciu rąk i pożywienia powinno być naszym standardem. Jest to najprostsza i najlepsza odpowiedź na pytanie: Glista ludzka – jak uniknąć zakażenia glistą?

http://www.bodyandmind.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułImmunoterapia
Następny artykułChorujemy, niestety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here