Jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego?

0
1324

Bycie agentem ubezpieczeniowym to ciężki kawałek chleba. W rękach takiej osoby będzie spoczywać odpowiedzialność za podpisywanie różnych ubezpieczeń. Jeżeli coś nie będzie się zgadzało, to agenci muszą za to odpowiadać. Jednak nie ma co stresować się na zapas. Nie wygląda to, aż tak strasznie!  Kim tak właściwie jest agent ubezpieczeniowy? Na czym polega jego praca? Nie ma na co czekać! Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-agenta-ubezpieczeniowego/ 

Kim jest i na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego?

Agent ubezpieczeniowy jest to osoba, która zajmuje się reprezentowaniem wybranego przez siebie towarzystwa ubezpieczeniowego, pozyskuje dla niego klientów oraz w jego imieniu podpisuję z nimi umowy. Warto zaznaczyć, że prawo dopełnienia formalności imieniu ubezpieczyciela posiada jedynie agent pełnomocnik. Agent pośrednik może natomiast jedynie zaprezentować ofertę towarzystwa. Agent ubezpieczeniowy jest to osoba fizyczna, prawna lub nieposiadająca osobowości prawnej, która w imieniu i dzięki pełnomocnictwo udzielane przez firmę ubezpieczeniową, zawiera z klientami umowę na rzecz ubezpieczyciela. Agentem ubezpieczeniowym jest osoba, która związana jest jedynie z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym. Jeżeli współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami naraz, mówi się o multiagencie. 

Jakie wymagania stoją przed agentem ubezpieczeniowym?

Aby stać się takim agentem, nie potrzeba mieć ukończonej żadnej szkoły ekonomicznej czy też prawniczej. Wystarczą nam jedzenie szkolenia oraz zdanie egzaminu. Ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym wyznacza kryteria, które musi spełniać kandydat na to stanowisko. Są to:

  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • brak prawomocnych wyroków skazujących za umyślne przestępstwa przeciw zdrowiu i życiu, wymiarowi sprawiedliwości, ochronie informacji, wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi oraz za przestępstwa skarbowe;
  • udzielenie rękojmi należytego wykonywania czynności agencyjnych,
  • posiadanie co najmniej wykształcenia średniego,
  • zdanie egzaminu, który przeprowadza zakład ubezpieczeń.

Jeżeli kandydat nie posiada żadnych przeciwwskazań, aby podjąć się w pracy w takim zawodzie czeka go kilka etapów szkoleń, a także wdrożenie i egzaminu, po których będzie mógł on rozpocząć swoją karierę zawodową.

Zobacz też: http://www.modaforte.pl/agent-ubezpieczeniowy-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here