Lato, zima i ubranie

0
894

Latem często zakładamy delikatne, przewiewne stroje, takie jak odsłaniające plecy sukienki, bluzeczki na krótki rękawek, czy króciutkie, jeansowe szorty. Lato to czas, kiedy chcemy wyglądać jak najpiękniej i staramy się osiągnąć to nie tylko poprzez odpowiedni makijaż czy pielęgnację, ale też za pomocą podkreślających naszą urodę i sylwetkę ubrań.
Z kolei zima wydaje się tą porą roku, która pozwala na zakrywanie całego ciała ciepłymi swetrami, wełnianymi sukienkami i ciepłymi szalami. Latem czyrak na plecach może nie tylko zepsuć humor, ale też sprawić, że będziemy unikać ludzi. Z kolei zimą niestraszne nam nie tylko czyraki, ale i wszelkie przebarwienia czy blizny – wystarczy ubrać ciepły sweter i już nikt nic nie zauważy. To zdecydowany plus tej zimnej i przez wielu nielubianej pory roku.
Czy jednak zawsze zima oznacza, że możemy ukryć się pod ciepłymi ubraniami przed wzrokiem innych? Niestety, chociaż mogłoby się wydawać, że dzięki zimowym ubraniom zawsze będziemy bezpieczni z naszymi niedoskonałościami, niewidocznymi dla innych ludzi, prawda bywa inna. Bo oczywiście wyjście do szkoły, pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi pozwala na założenie na siebie stroju, który zakryje przed wzrokiem innych to, czego nie chcemy światu pokazywać, jednak bywają okazje, które nie pozwolą nam na tak wygodny i bezpieczny strój. Sylwester czy też karnawałowe bale mają swój niewątpliwy urok, jednak wymagają też odpowiedniej oprawy w postaci, chociażby sukienki, która raczej nie może być grubą i niekształtną narzutą, ukrywającą nas przed wzrokiem innych.
Niestety, świętowanie i zabawa wymagają nierzadko odpowiednich przygotowań, w tym także stroju, który odsłania więcej niż codzienne ubranie. Na szczęście w dzisiejszych czasach w sklepach znajdziemy wiele ubrań, które nie tylko są piękne i doskonale sprawdzą się podczas balu czy przyjęcia, ale także zakryją to, co ma pozostać zakryte. Wystarczy tylko poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie odpowiedniego fasonu albo skupić się na materiale, z jakiego wykonany będzie nasz strój. Pamiętajmy, że nawet delikatna koronka pozwoli na ukrycie niedoskonałości, jeśli tylko będzie mieć podszewkę z nieprześwitującego materiału.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here