Lozanna – co warto zobaczyć w tym mieście?

0
1047

Jest jednym z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwajcaria, a cennych zabytków na jej terenie nie brakuje. Piękna okolica i liczne atrakcje sprawiły, że biura podróży już kilka lat temu zaczęły chętnie organizować wycieczki na jej teren. Lozanna z pewnością zasługuje na uwagę, a jej atrakcjom warto poświęcić nieco więcej czasu. To ciekawe miasto, które może się pochwalić m. in. położeniem nad wodami Jeziora Genewskiego oraz okolicą, która idealnie nadaje się na piesze wycieczki. Biura podróży promują jednocześnie zabytki i placówki muzealne, z jakimi można się spotkać podczas zwiedzania tego miasta. Jakimi atrakcjami może nas oczarować Szwajcaria na terenie tego miasta?
Jedną z najważniejszych atrakcji, z jakimi można się spotkać na terenie tego miasta, jest Muzeum Olimpijskie. Tej placówki w czasie wycieczki pominąć nie można. Biura podróży zachęcają też do zwiedzania tak ciekawych przykładów architektury, jak zamek Vidy oraz pałac Rumine. Na turystów pragnących odpocząć na łonie natury czeka rewelacyjne rozarium znajdujące się w słynnej Dolinie Miłości. Kto z kolei chce zobaczyć ciekawy przykład dawnej architektury sakralnej, ten powinien zwrócić uwagę na średniowieczny kościół św. Franciszka.
Lozanna to siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz miasto, które bardzo chętnie jest odwiedzane przez turystów. Wycieczki po Lozannie to ciekawa przygoda oraz doskonały sposób na to, by przekonać się, jak bogatym i zachwycającym krajem jest Szwajcaria. Na terenie tego kraju atrakcji nie zabraknie dla nikogo, a spacer wśród pięknych budowli każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

www.quality-hotels.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here