Miejskie atrakcje: rynek w Krośnie

0
957

Jedną z najważniejszych atrakcji, którą Krosno może oczarować turystów, jest tutejszy rynek. W czasie wycieczki po tym pięknym mieście koniecznie trzeba zajrzeć na jego teren. to tu ujrzeć można najpiękniejsze zabytki miejskiej architektury, tu również można odpocząć w wyjątkowej scenerii. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Rynek w Krośnie to piękne miejsce, które z pewnością warto zobaczyć. Wytyczony w połowie XIV wieku, od wieków jest centralnym punktem miasta. Dawniej otaczały go drewniane domy, dziś można tu podziwiać piękne kamienice. Wznoszono je od końca XV wieku, a niektóre z nich przetrwały do naszych czasów. Najstarszym zabytkiem, który przetrwał do dziś, jest tu Kamienica Wójtowska. Nie brak też pięknych kamienic z XVI i XVII wieku, przy czym wyjątkowo atrakcyjną grupę stanowią te, które mogą się pochwalić okazałymi podcieniami. Wiadomo też, że rynek ten mógł się kiedyś pochwalić ratuszem. Była to ciekawa budowla w stylu renesansowym, której zarys jest dziś wyraźnie zaznaczony na płycie rynku.

Krosno to piękne miasto, a wycieczki po jego historycznym centrum mogą się okazać wspaniałym doświadczeniem dla każdego miłośnika podróży. Wizyta na tutejszym rynku może każdemu dostarczyć wielu mocnych wrażeń, podobnie jak spacer w jego rejonie. Piękne kamienice, malownicze zakątki oraz kawiarenki, które przyciągają wspaniałą atmosferą to atrakcje, którym trudno jest się oprzeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here