Nietypowe funkcje zegarków, o których najprawdopodobniej nie miałeś pojęcia!

0
1558

Mogłoby się wydawać, że główną funkcją zegarka jest odmierzanie czasu. Oczywiście jest to kluczowa właściwość zegarka, natomiast nie jedyna. Poznaj najbardziej nietypowe funkcje zegarków, o których bardzo możliwe, że nigdy nie słyszałeś!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/wszechstronny-zegarek-edifice-dla-mezczyzn/

Datownik na tarczy

Nie każdy zegarek wyświetla datę, a jeśli taka znajduje się na tarczy elektronicznej lub manualnej to znak, że zegarek został wyposażony w dodatkową funkcjonalność. Mogłoby się wydawać, żę to nic takiego, że zegarek pokazuje, jaki obecnie mamy dzień. Natomiast warto zauważyć, że aby zegarek mógł w precyzyjny sposób określać dzień, miesiąc i rok musi mieć wbudowany dodatkowy system, a ten musi działać w porozumieniu z systemem odmierzania czasu.

Chronograf – funkcja przydatna dla aktywnych

Chronograf jest to właściwość, która ułatwia osobom aktywnym dokładne zmierzenie konkretnego odcinka czasu. Ta funkcja wymaga zamontowania dodatkowej tarczy, a w bardzo zaawansowanych modelach zegarki miały nawet 3 dodatkowe tarcze, które mogły realizować tę funkcję. Każda z dodatkowych tarczy odmierzała kolejno sekundy, minuty, godziny. Chronograf najprościej można nazwać manualnym stoperem, który uruchamia się własnoręcznie. Jest to o tyle praktyczne, ponieważ mając na ręku zegarek z taką funkcją, nie trzeba nosić innych akcesoriów sportowych.

Do podobnych funkcji sportowych można zaliczyć obecność tachometru, która wskazuje średnią prędkość; wysokościomierz; sensor, który jest odpowiedzialny za sprawdzanie ciśnienia atmosferycznego konwertowanego na wysokość; telemetr przydatny w górach, który oblicza długość uderzenia pioruna od miejsca, w którym się znajdujemy. 

Funkcje w zegarkach dla podróżników

Są takie 2 funkcje w zegarkach, które mogą być bardzo pomocne dla miłośników podróży, zwłaszcza tych globalnych lub po prostu osób, które prowadzą aktywny tryb życia pod względem wyjazdów zawodowych. Są to funkcje World Timer, która pokazuje aktualną godzinę we wszystkich strefach czasowych oraz GMT, która wskazuje aktualną godzinę w drugiej strefie czasowej.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/twoj-pierwszy-leasing-na-samochod-oto-co-musisz-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here