Odkrywanie Asuanu

0
989

Turyści, którzy chcą poznać tajemniczy i fascynujący Egipt, koniecznie powinni zdecydować się na wyprawę do Asuanu. To wspaniałe miasto może pochwalić się ciekawymi zabytkami, ma też wyjątkową atmosferę. Aby ją odkryć warto odbyć krótki spacer po mieście i odwiedzić te miejsca, które pozwalają poznać inne oblicze tego miejsca.
Jednym z ważniejszych miejsc, na które warto zwrócić uwagę, jest ulica Corniche An-Nil. Tu można ujrzeć pobliskie pustynne obszary, tu również można przespacerować się wzdłuż nabrzeża pełnego współczesnych hoteli. Przy ulicy tej można ujrzeć i inną atrakcję. To ustawiona na wzgórzu nad brzegiem Nilu kaplica lokalnego świętego muzułmańskiego męża. Na zboczu tego wzgórza znajdują się również starożytne grobowce asuańskich dostojników.
Interesującym miejscem są również ogrody Ferial wraz z pozostałościami starożytnego miasta. Warto odwiedzić też miejscowy kościół koptyjski z początków XX wieku. W rzeczywistości był to kościół anglikański, zaś znajdująca się w jego wnętrzu to dar samej Wiktorii.
Ciekawą budowlą z początków XX wieku jest Old Cataract Hotel, który pojawił się m. in. w filmie „Śmierć na Nilu”, nakręconym na podstawie powieści Agaty Christie. Wielką atrakcją jest również miejscowy bazar. Konkurować może z nim tylko ten w Kairze. Turyści mogą tu poczuć dawną atmosferę, gdy w Asuanie spotkać można było liczne karawany. Na bazarze tym handluje się głównie kauczukiem oraz korzeniami, można tu również kupić świeży, arabski chleb. Popity sokiem wyciśniętym z trzciny cukrowej smakuje wspaniale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here