Przyczyny, objawy i leczenie grzybicy penisa

0
2828

Dolegliwości połączone z narządami płciowymi są dosyć powszechnie spotykane, a jedną z nich jest grzybica. O ile u kobiet daje ona dosyć łatwo widoczne objawy, o tyle w wypadku mężczyzn jest trudna do zdiagnozowania. W znacznej ilości dotyczy to także z budowy anatomicznej panów, która raczej nie sprzyja szybkiemu zauważeniu zmian patologicznych. Ale nie leczona grzybica może przede wszystkim być źródłem zakażenia partnerek, a jednocześnie że w najgorszym przypadku chociażby prowadzić do niepłodności oraz przerostu prostaty. Więc i w wypadku najmniejszego podejrzenia zakażenia grzybami należy niezwłocznie udać się do specjalisty oraz zacząć leczenie.

Etiologie

Grzybica penisa jest dolegliwością, jaką można dosyć szybko złapać, oraz to niekoniecznie uprawiając seks z zakażoną osobą. Oczywiście stosunki seksualne są jedno z częstszych źródeł zakażenia, zwłaszcza przygodne oraz bez stosowania prezerwatyw. Jak dowodzi praktyka, drożdżakami można się również zarazić chociażby od stałej partnerki, u której wcześniej dolegliwość się pojawiła. Grzyby dobrze się czują w ciepłych, wilgotnych miejscach, oraz więc zdecydowanie częściej choroby pojawiają się u mężczyzn noszących obcisłą bieliznę oraz ubrania. Taki sposób ubierania powoduje zmniejszoną przewiewność oraz szybsze pocenie się, czyli doskonałe warunki do wzrostu dolegliwości. Powszechnie składają się na to także zaniedbania w higienie osobistej, czyli czy niedostatecznie liczne mycie, czy wykorzystywanie niewłaściwych leków pielęgnacyjnych. Co interesujące, grzybica powszechnie się również pojawia u osób, które powszechnie chodzą na basen.

powody występowania grzybicy penisa

Sygnały

U panów grzybica penisa w części wypadków przebiega bez żadnych symptomów, u większości mężczyzn może nastąpić palenie czy świerzbienie członka. To tylko odczucie dyskomfortu sprawia, iż grzybica jest odkrywana, niestety niektórzy mężczyźni wstydzą się z tym coś zrobić, a przede wszystkim udać się do specjalisty. Wraz z postępem dolegliwości pojawiają się kolejne objawy, jakie potrafią efektywnie utrudnić normalne działanie. Penis może się stać zaczerwieniony, również żołądź jak również napletek, czy skóra będzie w tychże miejscach wysuszona oraz popękana. Może się również pojawić charakterystyczny, biały nalot i biała, grudkowana wydzielina.

Leczenie

Grzybicy penisa nie winno się w żaden sposób ignorować, ponieważ nieleczona że być czynnikiem poważnych konsekwencji. Przede wszystkim należy dbać o tym, iż potrzebna będzie pomoc specjalisty. Domowe sposoby nie są skuteczne, potrafią oddziaływać wspomagająco oraz łagodząco na sygnały, jednak nie należy liczyć, iż z ich pomocą pozbędzie się kłopotu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do dermatologa czy wenerologa, który zaleci odpowiednią terapię farmakologiczną. Istotnym czynnikiem leczenia jest przeprowadzenie badań, mających na celu wykrycie, jaki sposób grzyba spowodował chorobę. W leczeniu grzybicy dużą efektywność wykazują środki wykorzystywane miejscowo, pod formą maści lub kosmetyków. Mają one jedną czy parę substancji czynnych, do których zdają się pomiędzy innymi klotrimazol, flukonazol, ekonazol, ketokonazol i mikonazol.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here