W dolinie Szczawnickiego Potoku

0
922

Muszyna to popularny kurort oraz ważna miejscowość turystyczna dla tych, którzy chcą lepiej poznać Beskid Sądecki. To świetny punkt wypadowy w góry, choć i okoliczne doliny mogą się dla turystów okazać rewelacyjnym celem wycieczki. Gdzie warto się wybrać? Wśród tych kierunków, którymi warto się zainteresować, znajduje się dolina Szczawnickiego Potoku. Co można tutaj zobaczyć?

W dolinie Szczawnickiego Potoku czekają na nas i piękne widoki, i miejscowości, które urzekają ciekawą historią oraz kameralną atmosferą. Punktem, którego w czasie wycieczki po tej dolinie nie można pominąć, jest Złockie. Ta wieś stanowi obecnie część Muszyny, a turyści interesują się nią nie bez powodu. To właśnie tu można zobaczyć jedną z najciekawszych i najpiękniejszych cerkwi, jakimi do dziś może nas oczarować Beskid Sądecki. To cerkiew św. Demetriusza, będąca ciekawym zabytkiem z lat 70-tych XIX stulecia. Przyciąga ona uwagę ciekawą sylwetką oraz charakterystyczną kopułą. Cennym zabytkiem drewnianej architektury sakralnej może się również pochwalić pobliska wieś Szczawnik. I tu zachowała się cerkiew z połowy XIX wieku, która może się wciąż pochwalić piękną kolekcją ikon. Obok tej cerkwi można dodatkowo zobaczyć ujęcie wody mineralnej oraz kilka dawnych chat łemkowskich – wyjątkowych pamiątek po dawnych mieszkańcach wsi otaczających Muszynę.

Beskid Sądecki to wyjątkowe atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze, a wycieczki w rejonie Muszyny każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Kto znajdzie noclegi w rejonie Muszyny, ten będzie mógł aktywnie spędzać czas, a jednocześnie w ciekawy sposób poszerzać swą wiedzę na temat tego regionu i jego tradycji.

www.pomaranczowe.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here