Bielizna do zadań specjalnych

0
1487

O stopniu funkcjonalności bielizny decyduje jej rodzaj. Ta wybierana na co dzień zazwyczaj stanowi odzwierciedlenie indywidualnych potrzeb. Wykonana z bawełny, jedwabiu i innych tworzyw ma zabezpieczać wrażliwe okolice intymne przed bezpośrednim kontaktem z ubraniami, zwiększając tym samym zakres higieny. Istnieje jednak bielizna, której właściwości pozwalają nieco rozszerzyć zakres owych funkcji. Jej przykładem są majtki siatkowe – idealne dla tych, dla których komfort w każdej sytuacji jest najważniejszy.

Czym są majtki siatkowe?

Majtki siatkowe to rodzaj bielizny specjalistycznej, która jest przeznaczona dla osób mierzących się z konkretnymi problemami. Ich zastosowanie poleca się chorym zmagającym się z utratą kontroli nad pęcherzem. Mogą być również stosowane przez kobiety w okresie połogu, dla których wysoki komfort oraz skuteczna ochrona w tym czasie są szczególnie ważne.

W odróżnieniu od tradycyjnej bielizny majtki siatkowe stanowią stabilny podkład dla chłonnych wkładów oraz pieluch dla dorosłych, zwiększając tym samym poziom ochrony przed przeciekaniem. Zabiegając przemieszczaniu się wkładów, zwiększają też komfort psychiczny i ograniczają obawy wynikające z możliwości znalezienia się w kłopotliwej sytuacji. Są elastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Stanowią skuteczne zabezpieczenie o każdej porze – zarówno w dzień, jak i w nocy. Świetnie sprawdzają się także przy wzmożonej aktywności, czy podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Pomimo swojej wysokiej skuteczności majtki siatkowe wciąż pozostają dyskretne. Swoim wyglądem nie różnią się od tradycyjnej bielizny, skrzętnie ukrywając chłonny wkład znajdujący się w środku. Ich stosowanie nie wiąże się więc z dodatkowym dyskomfortem, co w przypadku osób z NTM jest szczególnie ważne.

Zadbaj o skuteczną ochronę

Skuteczna ochrona, będąca jedną z właściwości bielizny specjalistycznej, uzależniona jest od przestrzegania kilku zasad. Pierwszą z nich, i wydaje, że się najważniejszą, jest właściwy dobór jej rozmiaru. Zbyt obszerne lub zanadto dopasowane majtki siatkowe nie tylko nie wypełnią należycie swoich funkcji, ale z pewnością staną się źródłem dyskomfortu dla osoby z nich korzystającej. Aby właściwie dopasować ich rozmiar, należy dokładne zmierzyć obwód talii i porównać uzyskany wynik z tabelą rozmiarów dostępną na stronie producenta www.tena.pl. Skorzystanie z tego sposobu pozwoli uniknąć kłopotów z niewłaściwym dopasowaniem wielkości majtek, a tym zmniejszenia ich skuteczność.

Samo korzystanie ze środków ochronnych bez przestrzegania podstawowych zasad higieny to z pewnością zdecydowanie za mało, aby czuć się świeżo i komfortowo w przypadku zmagania się z problemem nietrzymania moczu. Równie ważna jest bowiem częstotliwość mycia okolic intymnych, częsta zmiana bielizny oraz środków higieny intymnej. Korzystając z chłonnych wkładów ze wskaźnikiem poziomu wilgotności, zadanie to jest ułatwione – wystarczy kontrolując poziom wskaźnika, należycie często zmieniać wkład. Jeżeli natomiast stosowane produkty nie posiadają tego typu rozwiązań, wówczas zmiany wkładu należy dokonywać na tyle często, by w kontakcie ze skórą nie była wyczuwalna wilgoć. Takie działanie w połączeniu ze stosowaniem adekwatnych do potrzeb chłonnych produktów higienicznych pomoże przywrócić dobre samopoczucie i zapewnić przyjemne uczucie świeżości i suchości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here