Farbowanie włosów tak czy nie

0
922

Wiele kobiet, ale również mężczyzn staje przed dylematem, czy zmieniać kolor włosów czy pozostać przy naturalnym. Wiadomo, że tego typu zabiegi nie sprzyjają zdrowiu włosów i wymagają przez to lepszej pielęgnacji po. Aby upewnić się w swojej decyzji, należy przemysleć bardzo wiele kwestii, związanych głównie z obecnym stanem naszych włosów.

Zalety i wady koloru naturalnego

Pierwszym i chyba najważniejszym jest to, że nie musimy walczyć z odrostami, które są zmorą osób farbujących włosy. Zazwyczaj kolor naturalny doskonale pasuje do naszej karnacji, a jeśli odpowiednio o włosy dbamy, mają one stan idealny. Bez żadnych, specjalnych zabiegów wyglądają zdrowo i się błyszczą. Jednak dla osób, które lubią zmiany, jeden kolor przez całe życie może być udręczeniem. Kolor często nie pasuje do obecnych trendów czy wymyślonych stylizacji, a ponadto, w momencie pojawiania się siwych włosów, można je zatuszować wyłącznie farbą.

Zalety i wady włosów farbowanych

Przede wszystkim duży wybór możliwości, kolorów i sposobów malowania jest bardzo wiele, dlatego na głowie możemy mieć wszystko, co sobie wymarzymy. Choć nie zostało to potwierdzone naukowo, bardzo wiele kobiet utrzymuje, że po farbowaniu ich włosy przetłuszczają się znacznie rzadziej. Kolor włosów to nie tylko trendy, ale odpowiednio dobrany, podkreśla owal twarzy. Kolor włosów zmienia również urodę kobiety. Zazwyczaj kolory ciemne dodają lat, a jasne odmładzają. Jednak farbowanie włosów naraża je na zniszczenia, przez co wymagają one specjalnej pielęgnacji. Nie zawsze uzyskamy kolor taki, jaki miał być, a ponadto musimy regularnie, przynajmniej raz w miesiącu poświęcać sporo czasu i często również pieniędzy, na wizyty w salonie fryzjerskim, aby pokryć brzydko wyglądające odrosty.

Farbowanie włosów – tak czy nie?

Jest kwestia bardzo indywidualna. Lepiej jest zdecydować się na farbowanie, kiedy nasze włosy są w dobrej kondycji. Lepiej zniosą zabieg i będą znacznie mniej zniszczone niż te, które wcześniej i tak były już bardzo osłabione. Obecnie dostępne mamy również farby naturalne, które oprócz koloryzacji, mają również właściwości pielęgnujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here