Inteligentny zegarek – czy warto go kupić?

0
1752

Smartwatche od kilku sezonów cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele osób decyduje się na zakup tego gadżetu, ale czy warto w niego zainwestować? Jak działa inteligentny zegarek?

Świetny dodatek do smartfona

Warto zacząć od tego, czym tak naprawdę jest smarwatch i jak działa. Jest to pomocnik do smartfona, na którym wyświetlają się informacje z telefonu. W smartwatchu można odczytać wiadomości sms, email, połączenia przychodzące, powiadomienia z portali społecznościowych. Za pomocą większości smartwatchów można również kontrolować odtwarzacz muzyczny, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w czasie podróży.

Inteligentne zegarki cieszą się bardzo dużą popularnością przede wszystkim wśród osób lubiących spory typu bieganie czy jazda na rowerze. Niektóre modele zegarów mogą mierzyć dystanse, są zaopatrzone także w pulsometr.

Ile kosztuje smartwatch?

Ceny inteligentnych zegarów są różne i zależą od producenta. Najtańsze modele można kupić już za 200-250 złotych. Co ciekawe wcale nie są takie złe jakościowo, dlatego jeżeli zastanawiamy się nad zakupem swojego pierwszego smarwatcha, warto zdecydować się na taki tani zegarek.

Chociaż wiele osób je poleca, z pewnością nie jest to gadżet dla każdego. Wszystko zależy od naszego trybu życia, osobistych preferencji oraz upodobań. Z pewnością posiadanie takiego zegarka to duża wygodna, szczególnie jak nie chce nam się za każdym razem wyciągać z torebki czy z kieszeni telefonu, aby sprawdzić wiadomości przychodzące, których obecnie każdy z nas otrzymuje bardzo dużo. Osoby, które większość czasu są online, z pewnością będą zadowolone z inteligentnego zegarka, który poinformuje o wszystkich istotnych informacjach i wydarzeniach.

Czy warto kupić smartwatcha?

Z pewnością nie jest to gadżet dla każdego, ale dla osób, które lubią być stale online, taki zegarek pomoże w codziennym funkcjonowaniu. To dobre rozwiązanie również dla miłośników sportów na przykład biegania czy jazdy na rowerze, ale nie tylko. Smartwatch może określić dystans, większość takich zegarków ma również wbudowany GPS, pulsumetr, dzięki któremu możemy sprawdzić, czy trening, który wykonujemy nie jest zbyt intensywny dla naszego ciała. Czy warto? Na pewno tak, choć trzeba dobrze przemyśleć taką decyzję.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here