Manicure japoński – co to za nowość?

0
1844

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie są bolączką wielu kobiet. Jeśli nie możesz poradzić sobie ze zniszczoną płytką, ratunkiem może okazać się sposób pielęgnacji stosowany przez Japonki. Zasada tego manikiuru jest bardzo prosta – polega na intensywnym wcieraniu w płytkę zielonej pasty. Pasta zawiera substancje, które odżywiają i wzmacniają paznokcie, a także nadają im wyjątkowy blask różowej perły – krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E.Najpierw jednak trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte zostają kanaliki prowadzące w jej głąb, wiec pasta doskonale w nie wnika. Aby ją w nich zatrzymać, należy teraz nanieść i wmasować niewielką ilość specjalnego pudru. Istota manikiuru japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty i różowej do pudru. Do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani nie wycina się skórek. Efekt widać natychmiast – paznokcie są idealnie gładkie i lśniące. Aby kuracja przyniosła trwały efekt, manikiur należy powtórzyć 3,4 razy w odstępie zwykle 3 tygodni.
Manicure japoński (znany i stosowany przez Japonki od czterystu lat) sprawia, że paznokcie ładnie błyszczą i są perfekcyjnie odżywione. Metodę tę wymyśliła i opracowała japońska firma P.Shine – stąd też inna nazwa zabiegu – manicure p.shine.

Manicure japoński – regeneracja paznokci

P.Shine to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Manicure nadaje paznokciom blask, a także wzmacnia je w składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. To metoda zalecana na paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się.

japoński manicure - na czym polega

Manicure japoński a manicure hybrydowy

Warto pamiętać, że bezpośrednio po wykonaniu manikiuru japońskiego nie powinno się malować paznokci lakierem lub wykonywać manikiuru hybrydowego, ponieważ płytka jest wtedy jeszcze zbyt mocno natłuszczona. Odczekaj dzień lub dwa, a dopiero po tym czasie pomaluj paznokcie swoim ulubionym kolorem lakieru.

Manicure japoński – krok po kroku

Do wykonania prawidłowego japońskiego manicure w domu będziesz potrzebować:
• dwustronnego pilniczka do skracania oraz matowienia paznokci przed wykonaniem zabiegu,
• plastikowej szpatułki do nakładania pasty oraz pudru P.Shine na polerkę oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu,
• pasty p.shine – wcierasz ją energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego zielonej polerki,
• pudru – po zastosowaniu pasty wcieraj puder energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokcia różową polerką. W ten sposób zabezpieczasz składniki zawarte w paście i pozwalasz im wniknąć w płytkę.
Zabieg należy powtarzać co 3 tygodnie.

Manicure japoński – w domu, czy w salonie?

Manicure japoński oferuje wiele gabinetów kosmetycznych; zabieg trwa ok. 40 minut i kosztuje ok. 60 zł. Można też kupić zestaw do samodzielnego wykonywania zabiegu, np. w punktach zaopatrzenia dla kosmetyczek. Decydując się na zakup w internecie, upewnij się, że jest to produkt oryginalny. Użycie np. plastikowych polerek, zamiast naturalnych, zaprzecza idei zabiegu i może nie sprostać zadaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here