Mgiełka do twarzy – działanie i właściwości

0
2448

Mgiełka do twarzy to ciekawy kosmetyk, który stosunkowo niedawno zaczął mieć znaczenie w codziennej pielęgnacji skóry. Niektórzy uznają ją za następcę toniku lub wód termalnych, ale prawda jest taka, że to coś zupełnie nowego na kosmetycznym rynku i zanim zdecydujesz się na jedną z nich, warto zapoznać się z jej funkcją, zastosowaniem i przeznaczeniem. Mgiełka do twarzy – działanie i właściwości ma naprawdę ogromne.

Nie wszystkie mgiełki do twarzy są sobie równe

Na rynku dostępnych jest wiele sprayów do twarzy o różnym działaniu. Wśród nich znalazło się miejsce na mgiełki. Jakie jest ich zadanie i do kogo są kierowane? Początkowo przyszła moda na używanie wody termalnej. Zawierają one koncentrację składników mineralnych korzystnych dla bariery ochronnej naskórka. Rozpylając na skórze mgiełkę wody termalnej wzmacniamy skórę, chronimy ją i łagodzimy wszelkie podrażnienia. Ryzyko, że ten produkt ją wywoła jest zerowa, dlatego można używać ich nawet na skórze niemowlęcia. Mgiełka do twarzy oprócz wody składniki nawilżające takie jak olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i glicerynę.

Dlaczego warto używać mgiełki do twarzy?

Jeśli woda termalna posiada tyle zalet, po co zamieniać ją na coś nowego? Otóż mgiełka nie jest zamiennikiem wody termalnej, bo to coś zupełnie nowego i spełniającego nieco inne zadania. Problem z wodą termalną polega na tym, że niewłaściwie używana, potrafi wysuszać zamiast nawilżać. Woda termalna bez żadnych składników nawilżających (posiadających zdolność wiązania wilgoci i zatrzymywania jej w skórze) po prostu wyparowuje z powierzchni skóry i sprawia, że skóra nie tylko nie jest nawilżona, ale jeszcze bardziej przesuszona niż zwykle. Co prawda skorzystałaby z tego cera tłusta, ale nawet ona wymaga nawilżenia, dlatego ten sposób nie jest dla niej najlepszy.

mgiełki do twarzy mają korzystny wpływ

Jak używać mgiełki do twarzy.

Istnieją 2 poprawne sposoby używania mgiełki do twarzy. Pierwszy z nich polega na zwilżeniu twarzy z odległości wyciągniętej ręki, odczekaniu minuty i osuszeniu skóry chusteczką. Drugi sposób to stosowanie mgiełki pod balsam jako dodatkowy sposób nawilżenia skóry. Stosowanie balsamu czy olejku na jeszcze wilgotną skórę ciała to znany sposób lepszego nawilżenia, dlaczego więc nie zacząć stosować tej zasady do cery? Po oczyszczeniu twarzy spryskaj twarz mgiełką i zastosuj krem prosto na skórę. Oczywiście możesz odświeżać się mgiełką także w ciągu dnia: na makijaż, w podróży i suchym pomieszczeniu.

Jakie składniki mgiełki wybrać?

Mgiełka do twarzy powinna być skomponowana z naturalnych składników. Wśród nich najpopularniejszy jest oczar wirginijski, biała wierzba i aloes o właściwościach przeciwzapalnych. To dobry wybór dla skóry popękanej, wrażliwej i skłonnej do zaczerwienienia. Dodatek gliceryny pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia bez zatkanych porów. Zapach kwiatów i ziół pobudza i nastraja pozytywnie na resztę dnia. Mgiełka może być alternatywą dla olejków, które są zbyt ciężkie i treściwe dla niektórych typów cery. Nawilża, ale nie obciąża skóry, dlatego jest bezpieczniejszym wyborem. Każda cera skorzysta z dobroczynnych właściwości ekstraktów naturalnych, dzięki którym zyska miękkość i gładkość. Mgiełka do twarzy działanie i właściwości ma bardzo uniwersalne, dlatego można wykorzystać ją na wiele sposobów zależnie od twoich potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here