Opanuj to sam!

0
1250

Ból zęba to uczucie, które towarzyszy każdemu człowiekowi w różnych okresach życia. Ból zęba może skutecznie zepsuć humor każdemu, nawet osobom bardzo pogodnym. Przyczyny tego bólu mogą być różnorodne. Gdy ból ten jest długotrwały należy udać się do stomatologa jednakże są też inne metody na choć chwilowe opanowanie tego przykrego uczucia.
Domowe sposoby na ból zęba są bardzo liczne i każdy powinien znaleźć wśród tego zestawienia coś dla siebie.
Naturalne remedium na ból zęba to czosnek. Wystarczy ząbek czosnku obtoczyć w soli i umieścić pod lub obok bolącego zęba. Można też żuć czosnek. Nie tylko ogranicza to ból zęba, ale również dodatnio wpływa na wzmocnienie całego uzębienia. Równie skuteczną rośliną zapobiegającą bólom zębów są wysuszone pąki drzewa goździkowego. Goździka należy rozgryźć i przyłożyć do bolącego miejsca. Działa on nie tylko kojąc ból, ma również właściwości antyseptyczne likwidując szkodliwe drobnoustroje.
Również cytryna jest wskazywana jako roślina mogąca uśmierzyć ból. Duża ilość zawartej w niej witaminy C powoduje, że w chwili potarcia bolącego miejsca kawałkiem cytryny ból powinien ustąpić lub przynajmniej bardzo się zmniejszyć.
Innym skutecznym sposobem na zlikwidowanie bólu zęba jest przyłożenie do bolącego zęba pokrojonych plastrów ziemniaka. Plastry należy trzymać w okolicy bolącego miejsca około 15 minut aż ból ustąpi.
Liczni stomatolodzy polecają również jodynę. Ten ciemnobrunatny preparat wykorzystywany do dezynfekcji skóry ma też działanie przeciwbólowe dlatego skutecznie zbije ból związany z urazami zęba.
Starsze osoby często stosują do leczenia bólów jamy ustnej napar z szałwii. Roślina ta ma znakomite właściwości odkażające i przeciwzapalne. Liście szałwii pełne olejków eterycznych a także zawierające duże ilości witaminy B1 pozwalają na skuteczną walkę z bólem.
Spośród środków chemicznych najbardziej cenionym specyfikiem do likwidowania bólu zęba jest aspiryna. Jej silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe znakomicie sprawdza się w tamowaniu bólu a przy tym jest nieinwazyjne dla organizmu.

www.wystarczytakniewiele.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrądzik
Następny artykułImmunoterapia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here