Trądzik

0
1231

Dziś zastanowimy się dlaczego pojawia się trądzik? Przyczyny powstawania różnych chorób skóry nie będą już dla nas tajemnicą. Otóż trądzik jest problemem wielu młodych ludzi, ale nie tylko, bo często dotyka również dorosłych. Istnieje kilka prawdopodobnych powodów jego powstania i spróbujemy je sobie dziś omówić.
Zacznijmy od tego skąd biorą się pryszcze. Chodzi tutaj głównie o to, że nasza skóra bez przerwy się łuszczy, a w miejscu tej znikającej skóry, od razu pojawia się nowa. Jeśli nie złuszczamy tego martwego naskórka, pozostaje od w porach i zapycha je. W tej sposób w naszej skórze gromadzą się bakterie, które powodują stworzenie się pryszcza. Są różne rodzaje wyprysków, takie jak wągry, zaskórniki białe i tak dalej. Jednak proces powstawania ich zawsze wygląda tak samo: produkcja naskórka, brak złuszczania, zapychanie porów, powstanie pryszcza.
Ale w takim razie dlaczego jedni mają pryszcze, a drudzy mogą cieszyć się czystą skórą przez całe życie? Tak się składa, że bardzo ważna jest tutaj genetyka. Niektórzy ludzie mają po prostu większe predyspozycje do tworzenia się trądziku, a inni mniejsze. Tak więc jeśli w naszej rodzinie występują problemy skórne, bardzo możliwe, że my też będziemy je mieli.
Dużą rolę odgrywa tu też odpowiednia dieta. Produkty takie jak czekolada, kakao, fast food czy ostre przyprawy sprawiają, że produkcja sebum jest większa i przez to pojawia się trądzik. Dlatego jeśli chcemy mieć czystą skórę, należy odżywiać się zdrowo. Ważna tutaj jest również woda, bo jeśli mamy dobrze nawodnioną skórę, będzie się ona oczyszczać sama. Także należy pamiętać o tym, żeby mieć zbilansowaną dietę i pić dużo wody.
Kolejną sprawą jest odpowiednia higiena i regularne złuszczanie skóry. Jeśli będziemy pozbywać się martwego naskórka, nie będzie on miał możliwości wejść w nasze pory i stworzyć wyprysków. Więc również higiena jest podstawową rzeczą.
Jeśli będziemy stosować te wszystkie zasady, bez wątpienia będziemy mogli długo cieszyć się czystą skórą bez trądziku.

www.totalextreme.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBadanie piersi
Następny artykułOpanuj to sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here