Zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

0
1454

Zamykanie naczynek to zabieg adresowany to osób, które mają problem z pajączkami na twarzy. Jest bezbolesny i skuteczny, nie wszyscy jednak mogą z niego skorzystać. Jakie są przeciwwskazania, kiedy zgłosić się na zabieg? Gdzie wykonać profesjonalne laserowe zamykanie pękniętych naczynek?

Jakie są przyczyny pękania naczynek?

Dlaczego naczynka pękają, a na twarzy pojawiają się brzydkie zaczerwienienia? Przyczyny mogą być różne. Zdarza się, że skłonność do pajączków jest kwestią genetyki. W takim wypadku jedyną możliwością pozbycia się problemu jest zabieg usuwania pajączków laserem.
Mogą być jednak także inne przyczyny pękających naczynek. Zdarza się, że naczynia są osłabione z powodu choroby. Mogą być także wynikiem problemów od strony układu krwionośnego. Pajączki powstają także na tle hormonalnym. Żeby skutecznie je leczyć, trzeba skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę problemu. Odpowiednia terapia zapobiegnie ich powstawaniu w przyszłości. Te, które już pojawiły się na skórze twarzy czy kończyn, trzeba usunąć – najskuteczniejszy będzie laserowy zabieg zamykania naczynek.

Zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

W czasie zabiegu zamykania naczynek laserem domykany jest pęknięty fragment. Naczynia odzyskują swój prawidłowy kształt, a krew przestaje z nich uciekać. W efekcie zahamowane zostaje powstawanie mini krwotoków podskórnych, a z twarzy znikają czerwone, brzydkie plamy. Skóra odzyskuje gładki, estetyczny wygląd.
Zabieg laserowy ma tę zaletę, że jest mało inwazyjny. Nie wywołuje silnego bólu, nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jest bezpieczny dla zdrowia i bardzo skuteczny.

Pękające naczynka – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Kto może skorzystać z profesjonalnego zamykania naczynek – zabiegu, który wykonywany jest w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych? Jednymi przeciwwskazaniami są przewlekłe choroby – te wymagają konsultacji z lekarzem, a także poważne zmiany skórne, takie jak egzema czy łuszczyca. Z zabiegiem powinny poczekać kobiety ciężarne i mamy karmiące piersią.
Zamykanie naczynek wymaga odpowiedniego postępowania po zabiegu. Przez wskazany przez kosmetyczkę czas nie należy się opalać ani stosować silnych, drażniących kosmetyków. Skóra musi być odpowiednio nawilżona i stale pielęgnowana.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here