Co powinieneś wiedzieć o nitonakrętkach?

0
1503

Nitonakrętki mają wiele właściwości i zastosowań. Sprawdź co powinieneś o nich wiedzieć, czym się charakteryzują i gdzie można je wykorzystać?

Zobacz też: http://jegoego.pl/czym-sa-nitonakretki/

Kilka słów czym są nitonakrętki

Nitonakrętki są jednym z najbardziej popularnych elementów służących do złączeń. Używa się je w różnych branżach, a również na potrzeby drobnych domowych prac. Nitonakrętka jest rodzajem rurkowego nitu z częścią wewnętrznie gwintowaną. Dodatkowo nitonakrętka ma również część niegwintowaną cienkościenną oraz kołnierz.

Jakie są wady i zalety nitonakrętek?

Jednym z głównych plusów nitonakrętek jest szybki ich montaż, do którego nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Wprawny inżynier potrzebuje jedynie kilkanaście sekund, aby zamontować nitonakrętkę, ale amatorowi również może przychodzić to szybko. Ciekawe jest też to, że montaż nitonakrętek jest stosunkowo łatwy, aby go zautomatyzować pod kątem produkcji na dużą skalę, nawet globalną. Jedną z zalet nitonakrętek jest również to, że zapewniają one niesamowicie dużą trwałość i szczelność łączenia – są dostępne w postaci tzw. nieprzelotowej. Wśród ofert wielu producentów można na przykład znaleźć nitonakrętki, które posiadają uszczelkę pod kołnierzem. 

Do wad nitonakrętek można zaliczyć ich dość wysoką podatność na korozję elektrochemiczną. Jeśli jej ulegną niestety tracą swoje korzystne właściwości i stają się bezużyteczne. Nitonakrętki trudno jest również montować na powierzchni walcowej. Nie jest to niemożliwe, jednak niezwykle trudne, a nieumiejętność prawidłowego montażu (wymaga on specjalistycznego sprzętu – zaciskarka do nitonakrętek) sprawia, że mogą nie spełniać swoich właściwości. Inną wadą jest fakt, że czasem nitonakrętki luzują się lub nie są w stanie utrzymać ciężaru, jaki byśmy chcieli. Wynika jednak często z tego, że do montażu pewnych rzeczy nie są przeznaczone nitonakrętki, a inne narzędzia, sprzęty montażowe. Dlatego też zawsze, jeśli stoisz przed decyzją, aby zastosować nitonakrętkę, to zastanów się czy aby na pewno jest to odpowiednie narzędzie do montażu, jakiego chcesz dokonać.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/depilacja-woskiem-pasta-cukrowa-czy-laserowa-jaka-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here