Prosty sposób na pompony z bibuły

0
4783

Wspólne tworzenie prac plastycznych  z dziećmi zbliża do siebie rodziców i ich pociechy. To dobry sposób na zajęcie malca, gdy nie mamy siły czy ochoty na zabawy ruchowe. Działa na dzieci wyciszająco, zwiększają się więc nasze szanse na kilka chwil spokoju. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zrobic-pompony-z-bibuly/

Dlaczego warto tworzyć wspólnie z dzieckiem 

Wbrew pozorom nawet najmniejsze dzieci potrafią skupić uwagę na dłuższej pracy, jeśli będą miały towarzystwo rodziców. Często zapominamy, jak ważni jesteśmy dla naszych pociech i jak bardzo potrzebują naszego zaangażowania we wspólną zabawę czy też tworzenie. Spędzone razem chwile są ogromnym kapitałem, który zaowocuje w przyszłości mocna relacja oparta na zaufaniu i otwartości. 

Niektórzy zasłaniają się brakiem kreatywności czy też usprawiedliwiają brakiem zdolności manualnych. Dla dzieci jednak liczy się jedynie bliskość i poczucie wspólnoty i my też powinnismy się tym kierować. A jeśli trudno ci wymyślić fajne zajęcie, proponujemy zrobienie pomponów z bibuły. 

Jak zrobić pompon z bibuły

Wybierzcie bibułę w waszych ulubionych kolorach. Pompon najpiękniej się będzie prezentował, jeśli użyjecie więcej niż jednego koloru. Potrzebne wam będą jeszcze ostre nożyczki i szeroka taśma, może być nawet taka zwykła, malarska czy izolacyjna. Potnijcie bibułę na cienkie paski o szerokości ok 2 centymetrów, wymieszajcie kolorowe paski ze sobą. Uchwyćcie je razem i sklejcie szeroka taśma na jednym końcu. Gotowe! Potrząśnijcie nimi i sprawdźcie, czy dobrze działają.

Wesołe kibicowanie

A teraz czas na zabawę! Szkoda, żeby taki piękny pompon leżał w kącie niewykorzystany. Zorganizujcie więc zawody, włączcie do zabawy całą rodzinę. Dostosujcie dyscypliny sportowe do wieku i możliwości uczestników. Śmiechu będzie jeszcze więcej, jeśli wymyślicie zabawne zadania do wykonania. Z krzeseł i sofy zróbcie trybuny. Niech zasiądą na nich kibice, którzy będą dopingować swoje drużyny własnoręcznie wykonanymi pomponami. 

A może zorganizujecie pokaz cheerleaderek? Albo użyjecie pomponów podczas oglądania meczu w telewizji? Na pewno zabawy będzie co nie miara!

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/jak-prawidlowo-skonstruowac-bibliografie/

 

[Głosów:9    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here