Ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla

0
1547

Jeżeli chcesz być kobietą świadomą swojej cielesności i dbającą o zdrowie i dobrą kondycję ciała, musisz znać istotne aspekty swojej kobiecości i umieć o nie zadbać. Wiedza, systematyczność w działaniu i dobre praktyki w sferze aktywności ruchowej oraz zdrowego odżywiania mogą bowiem zatrzymać proces starzenia się ciała, przeciwdziałać uciążliwym schorzeniom i pozytywnie wpływać na pracę wielu narządów, mięśni i systemów odpornościowych organizmu.
Aby mieć możliwość, by w skuteczny sposób przeciwdziałać chorobom mogącym nas zaatakować, należy pamiętać o regularnych badaniach ogólnych z krwi i moczu. A także o wizytach u ginekologa.
Mięśnie Kegla, to ważne mięśnie zapewniające kobiecie prawidłowe podtrzymanie i zabezpieczenie dna macicy i pęcherza moczowego. Przypisuje się im również bardzo istotne znaczenie w aspekcie doznań seksualnych i podczas porodu. Dzięki mocnym i wypracowanym mięśniom możliwe jest bowiem sterowanie ich ruchem, naprzemienne zaciskanie i zwalnianie, co w konsekwencji może oddziaływać na jakość i siłę odczuwanej przyjemności. A w przypadku porodu zapewniać matce większą kontrolę nad parciem, zmniejszać ból i ułatwiać wypchnięcie dziecka. Zadbane mięśnie Kegla dają o sobie znać również w podeszłym wieku, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie cewki moczowej, podczas gdy wiele kobiet w tym czasie musi zmagać się z przykrym problemem nietrzymania moczu.
O czym więc szczególnie pamiętać? Jakie ćwiczenia wzmacniają mięśnie Kegla? Czy można pracować samodzielnie nad ich kondycją?
W przypadku mięśni ukrytych wewnątrz ciała, ciężko mówić o aktywności fizycznej dla poprawy ich funkcjonowania. Istnieje jednak metoda polegająca na pobudzaniu mięśni do pracy poprzez naprzemienne ich zaciskanie i luzowanie. Proces ten należy powtarzać systematycznie i jak najczęściej – około trzech razy dziennie w sekwencji po 10 powtórzeń. (właściwie w każdej z możliwych chwil, gdy pracujemy przy biurku lub oglądamy telewizję), tak by mięsień był nieustannie kontrolowany i zmuszany do działania.

www.abc-augustow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNerki.
Następny artykułSzum i dzwonienie w uszach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here