Nerki.

0
1529

Nerki mały niepozorny narząd występujący w liczbie dwóch po obu stronach ciała. Kształt nerek przypomina mniej więcej fasolkę. Nie mają one dużych, pokaźnych i majestatycznych rozmiarów, a mimo to nie jesteśmy w stanie bez nich funkcjonować. Praca jaką się trudnią to po pierwsze produkcja moczu co pozwala utrzymać homeostazę w organizmie. Po drugie regulują wiele czynników mających wpływ na nasz ogólny stan na przykład ciśnienie krwi. Tak się jednak dzieje tylko wówczas, gdy wszystko z nimi jest w stu procentach w porządku.
Zauważyłeś u siebie jakieś nieprzyjemne objawy, doskwiera Ci ból nerek – czego jest objawem i kiedy należy odwiedzić nefrologa? Czytaj dalej, a na pewno uzyskasz satysfakcjonujące odpowiedzi. Zacznijmy od tego, że taki rodzaj bólu bardzo łatwo jest pomylić z bólem mięśni pleców czy kręgosłupa odczuwanym w tych właśnie rejonach. Wykluczając możliwość takiej pomyłki rozważmy inne racjonalne diagnozy. Może to być coś co wzbudza w nas coraz większy strach i jest spotykane znacznie częściej niż kiedyś, czyli rak nerki, a uściślając jej guz. Pojawienie się bólu w tym przypadku jest bardzo złym znakiem, bo daje informację o tym, że guz musi być już naprawdę sporych rozmiarów co nie rokuje najlepiej, ale to rzecz jasna wcale nie musi być guz, a na przykład znacznie mniej złowroga kolka nerkowa. Tłumacząc te nazwę na język bardziej potoczny i rozumiany przez szersze grono osób, chodzi tutaj po prostu o kamienie, które powstały i zalegają w nerkach oraz moczowodach. Czekają nas wtedy bardzo dyskomfortowe i ostre napady bólu. Na koniec opcja najbardziej oczywista, nasze nerki na skutek ostrego śródmiąższowego lub kłębuszkowego zapalenia nerek, które prowadzi do ich częściowej niewydolności lub całkowitej utraty funkcji w późniejszym okresie choroby.
Jeżeli więc ból nie jest tylko chwilowy, a przewlekły lub często wraca z dużą siłą i widzimy inne objawy (mało wydalanego moczu, krwiomocz i tak dalej) dla własnego bezpieczeństwa udajmy się do lekarza. nefrologa.

www.lafoto.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here