Dwudziesty pierwszy wiek w produkcji

0
1188

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na ulepszenie tradycyjnych rozwiązań. Pozwalają na przyspieszenie pracy oraz obniżenie jej kosztów. Systemy zarządzania produkcją pozwalają zoptymalizować każdy dzień pracy. Dobre decyzje odnośnie źródeł prądu pozwolą na mocne zredukowanie kosztów. Jak się jednak do tego zabrać?

Energia Odnawialna

W przypadku firm związanych z produkcją najczęściej związane jest to bezpośrednio ze zużyciem energii. Transport wewnętrzny w postaci wózków widłowych niejednokrotnie lepiej wymienić na te elektryczne. Ich spalinowe odpowiedniki mają ograniczenia w poruszaniu się po zamkniętych halach oraz zużywają paliwo. Wózki z napędem gazowym mogą co prawda wjeżdżać na odpowiednio klimatyzowane obiekty, jednak nadal korzystają z paliwa, a jednocześnie wymiana butli musi być wykonana przez wykwalifikowaną osobę.

Początkującemu przedsiębiorcy może być ciężko wprowadzić innowacyjne rozwiązania. Kupno używanego sprzętu często jest prostszym rozwiązaniem. Niestety używane maszyny mają za sobą zwykle kilka lat pracy. Oznacza to w praktyce, że nie są najnowocześniejsze oraz mniej wydajne względem najnowszych konkurentów. Warto jednak ulepszać flotę oraz inwestować w odnawialne źródła energii. Większość maszyn i tak działa na energię elektryczną. Wymiana wózków jezdniowych oraz założenie paneli solarnych może przynieść dużo plusów.

Nie tracić czasu

Firma, która chce się rozwijać, musi nie tylko obniżać koszty produkcji. Musi także ją optymalizować. Człowiek jest omylny. Kiedy wszystkie zadania powierzymy ludziom, wtedy pojawi się dużo momentów, w których może dojść do błędu. Warto więc uwierzyć maszynie.

System zarządzania produkcją potrafi zaplanować produkcję za człowieka. Zbiera wprowadzone informacje i układa plan działania dla każdego elementu. Program zarządza zarówno maszynami jak i kieruje ludzi do odpowiednich zadań. Kiedy pojawi się problem, wtedy komputer nałoży poprawkę na gotowy plan. Człowiek w tym miejscu musiałby chwilę się zastanowić i wykonać obliczenia, żeby odnieść się do zaistniałej sytuacji.

Pracownicy zaczynając pracę informują komputer z zainstalowanym systemem zarządzania poprzez włożenie indywidualnej karty do czytnika. Dzięki czemu system wie, ilu oraz jakich pracowników ma do dyspozycji. Wszystko odbywa się więc w pełni automatycznie.

Najpierw pomyśleć, później działać

Dla zaczynającego przedsiębiorstwa może być ciężko wprowadzić najnowsze rozwiązania. Jednak w miarę rozwoju warto dobrze rozplanować upraszczanie każdego procesu. Im więcej autonomicznych rozwiązań, tym mniej problemów związanych z czynnikiem ludzkim. Oczywiście człowiek na chwilę obecną w wielu miejscach jest niezastąpiony. Systemy zarządzania dzięki bazie danych oraz odpowiednim algorytmom mogą dostosować produkcję do każdych warunków.

Więcej nowoczesnych rozwiązań oznacza dla przedsiębiorcy obniżkę kosztów. Często będzie to zatrudnienie mniejszej obsady. W czasach, kiedy dąży się do usunięcia paliw kopalnych z użycia, Państwa dofinansowują innowacyjne przedsięwzięcia. Dzięki temu można skorzystać i od tej strony. Mniejsze koszty, szybsza produkcja plus szansa na dotacje. Każda droga jest dobra, żeby zwiększyć swoje szanse na nasyconym rynku.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here