Laseroterapia

0
1325

Nowoczesne formy leczenia opierają się na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. W leczeniu wykorzystują one na przykład lasery, które na stałe zadomowiły się w medycynie.
Laseroterapia – w jaki sposób działa? Odbywa się ona przy pomocy specjalnego urządzenia, jakim jest skaner. Dzięki niemu laser może obejmować swoim leczniczym promieniowaniem większy obszar naszego ciała. Warte podkreślenia jest to, że jest to metoda bezpieczna z punktu widzenia pacjenta. Należy ona do form leczenia bezkontaktowego, sonda nie do tyka w żadnym momencie badania ciała pacjenta. Promieniowanie wytwarzane jest w stworzonym do tego celu aparacie. Emitowane jest za pośrednictwem wiązek światła, które trafiają prosto na skórę pacjenta.
Laseroterapia jest dobrze przyjmowana przez pacjentów. Zabieg może zostać zlecony wyłącznie na prośbę lekarza. Przy tej formie leczenia nie podaje się innych leków. Laseroterapia jest powszechnie dostępna w większości placówek mających do zaoferowania oddziały lub gabinety fizjoterapeutyczne.
Sposób dawkowania zabiegów laseroterapii jest ściśle uzależniony od rodzaju leczonego schorzenia, oraz miejsca, w którym mają mieć miejsca naświetlania. Zabiegi nie trwają przeważnie długo, ponieważ rzadko przekraczają dwadzieścia minut. Czas ich trwania wzrasta proporcjonalnie od wielkości naświetlanej powierzchni ciała. Częstotliwość zabiegów również jest uzależniona od rodzaju przechodzonej choroby. W niektórych przypadkach możliwe jest powtarzanie laseroterapii nawet dwa razy dziennie.
Istnieje wiele przesłanek skłaniających lekarzy do wypisania skierowania na tego rodzaju leczenie. W ten sposób leczone są na przykład owrzodzenia, przeszczepy skóry czy też choroby przewlekłe o podłożu reumatycznym. Wszelkiego rodzaju choroby skóry również uzasadniają użycie lasera w trakcie leczenia. Z laseroterapii nie będą mogły skorzystać kobiety znajdujące się w ciąży, oraz ci, którzy posiadają rozrusznik serca. Osoby cierpiące na nowotwory oraz nadwrażliwość na światło również nie mogą udać się na takie leczenie.

www.galax-sport.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here