Ogród twoich marzeń dzięki wiklinowym elementom wystroju

0
1036

Lubisz naturalnie prezentujące się otoczenie domu i chciałbyś, aby twoje właśnie tak się prezentowało? A może już je stworzyłeś i teraz tylko chciałbyś uzupełnić o kilka drobnych elementów, które je wzbogacą? Niezależnie od tego, czym się kierujesz, bez wątpienia świetnym rozwiązaniem dla ciebie będzie skorzystanie z wiklinowych dodatków. Zobacz, czym mogą cię zachwycić i z których warto wybierać.

Ogrodzenia z wikliny

Pierwsze, co na pewno przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o wiklinowych elementach, to ogrodzenia. Są jednym z najbardziej popularnych elementów wystroju z tego materiału i można je znaleźć w wielu ogrodach. Nic dziwnego, gdyż mogą pełnić bardzo wiele funkcji.

Ogrodzenia z wikliny mogą przyjąć wiele różnych form, a przede wszystkim znaleźć się na różnych wysokościach. Najbardziej popularne są te, które przyjmują postać pełnego ogrodzenia wiklinowego. Są bardzo łatwe w montażu na istniejącym ogrodzeniu metalowym, w szczególności na płotach kutych. Dzięki ich instalacji możemy w naturalny sposób osłonić się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, co bez wątpienia pomoże w zachowaniu prywatności i swobody we własnym ogrodzie.

Jednak ogrodzenia z wikliny mogą przyjąć także inną formę, na przykład niższych paneli, które świetnie sprawdzą się do oddzielania różnych przestrzeni w ogrodzie. Jeśli chcesz w jednej jego części uprawiać warzywa, a pozostałą wykorzystywać w celach rekreacyjnych, takie ich oddzielenie za pomocą niewysokiej palisady może być ciekawym i praktycznym rozwiązaniem.

Maty z wikliny

Kolejnym rozwiązaniem, jakie możemy ci zaproponować, są wiklinowe maty, które odznaczają się dużą elastycznością i różnorodnością rozmiarów. Dzięki temu łatwo będziesz mógł je wykorzystać w wielu miejscach, na przykład do uzupełnienia balustrady tarasowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu osłonisz się przed wiatrem, kurzem czy hałasem, a jednocześnie stworzysz na nim bardzo kameralne, atrakcyjne miejsce. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na intymnym otoczeniu, zwłaszcza gdy twój taras znajduje się stosunkowo blisko ulicy.

Donice z wikliny

Donice ogrodowe to nieodłączny element wystroju wielu przestrzeni: ganków, tarasów i ogrodów. Chętnie stawiamy je tam, gdzie kwiaty mają pięknie wyróżnić się na tle otoczenia, również za sprawą podwyższenia. Dlatego warto wybrać jeden z atrakcyjnych modeli, który zostanie dopasowany do całego otoczenia, a jego naturalne piękno podkreśli, że jesteś miłośnikiem ekologicznych rozwiązań.

Możesz sięgnąć między innymi po wiklinowe donice ogrodowe w kształcie prostokątnej lub kwadratowej skrzynki, które świetnie sprawdzą się na przykład na tarasach czy przy ścieżkach. W miejscu, w którym szczególnie zależy ci na wyeksponowaniu kwiatów, możesz wybrać z kolei wysoką donicę, która pomoże zaprezentować najpiękniejsze okazy. Jest idealna przy wejściu do domu, gdzie piękno jest szczególnie ważne.

A jeśli poszukujesz naprawdę niecodziennego rozwiązania, możesz wybrać do swojego ogrodu nietypowy dodatek, jakim są wiklinowe kule. Dzięki nim stworzysz niepowtarzalną aranżację, która jednocześnie przysłuży się naturze.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here