Trzy pomysły na aktywne wakacje w Polsce

0
946

Planujesz urlop w Polsce, ale nie chcesz jedynie smażyć się na plaży lub grillować ze znajomymi przy domku letniskowym? Kraj nad Wisłą oferuje naprawdę wiele możliwości dla osób, które z wysiłku fizycznego nie rezygnują nawet podczas wakacji. Co więcej, taki urlop można zorganizować także przy małym budżecie. Sprawdź, w których częściach Polski i jak możesz aktywnie spędzić wolny czas.

Piesze wędrówki po Polsce

Najłatwiejszym sposobem na wakacje spędzone w aktywny sposób jest wybranie się na piesze wyprawy po najbliższej okolicy lub w wybranym regionie kraju. Takie wycieczki po Polsce to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, seniorów czy też po prostu osób lubiących dłuższe i bardziej intensywne spacery. Sporą zaletą pieszych wędrówek jest to, że długość i stopień trudności trasy można łatwo dopasować do własnych możliwości.

Jedne z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych szlaków można znaleźć oczywiście w górach. Fani ciszy i spokoju powinni wybrać się w Bieszczady, które nadal nie są tak zatłoczone jak np. Tatry lub Karkonosze. Dobrym pomysłem może być także wybranie się na zorganizowaną wędrówkę po górach. Ciekawe trasy można znaleźć jednak również w innych częściach Polski np. nad morzem czy też w okolicy dużych miast.

Wakacje na rowerze

Polska jest krajem, w którym dominują niziny, dlatego idealnie nadaje się do wycieczek rowerowych. Nawet tereny wyżynne i górskie nie są tak bardzo wymagające jak w niektórych zakątkach świata i na dodatek oferują sporo naprawdę dobrze przygotowanych tras. Przygodą życia może okazać się wyprawa rowerowa z ekipą Klubu Podróżników Apetyt na Świat, która ma niemałe doświadczenie w organizacji takich wypadów.

Jedną z najbardziej wyjątkowych propozycji klubu jest pokonanie na rowerach trasy biegnącej wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego. Przejazd od Świnoujścia do Gdańska lub nawet końca Mierzei Wiślanej, noclegi pod namiotem i odwiedzenie kilkunastu nadmorskich latarni na pewno będzie niesamowitym przeżyciem. Równie dużo emocji może dostarczyć wyprawa rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd wśród zapierających dech w piersi krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Zwiedzanie w kajaku

Przez sporą część roku można również odkrywać Polskę z poziomu kajaka. Co ciekawe, takie wakacje nie muszą oznaczać jedynie spływów po rzekach czy też zaszycia się nad jeziorem z dala od cywilizacji. Na wycieczkę kajakiem można bowiem wybrać się również w dużym mieście, czego najlepszym przykładem jest Gdańsk. W ciągu około 4 godzin można dotrzeć do wielu niezwykłych zakamarków znajdujących się dosłownie kilka kroków od słynnej fontanny Neptuna.

Ponadto warto przynajmniej raz w życiu wybrać się na spływ kajakowy jedną z polskich rzek. Spore wrażenie może zrobić nie tylko słynący z takich atrakcji Dunajec, ale także szlaki położone na Kaszubach, Suwalszczyźnie czy też Roztoczu. Świetnym pomysłem może być również wypożyczenie kajaków podczas wakacji nad jednym z malowniczych polskich jezior np. na Mazurach lub Pojezierzu Kaszubskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here