Politechnika Śląska

0
1684

Jakim kierunkiem studiów zachęca Politechnika Śląska?

Description seo: Chcąc iść na “niszową” uczelnię, warto rozważyć województwo Śląskie. Fantastyczne miasta, ciekawa – śląska – architektura, życzliwi mieszkańcy. A uczelnia? Uczelnia bardzo rozwojowa, dająca wiele możliwości!

Politechnika Śląska – nie jedno miasto a kilka!

Politechnika Śląska nie jest aż tak oblegana przez studentów z Polski. Na śląskie uczelnie zwykle idą Ślązacy, którzy nie są skorzy wyjeżdżać zbyt daleko swoich rodzinnych domów. Nie ma też w tym nic dziwnego! W końcu Politechnika Śląska to tak naprawdę jedna z lepszych uczelni, o których warto mówić! Zwłaszcza, że studenci tej uczelni już wiele zrobili i nie raz było o nich głośno.

Politechnika Śląska, nie tylko daje możliwość rozwoju umiejętności i wiedzy. Daje również możliwość poznania różnych miast, gdyż Politechnika Śląska swoją główną siedzibę ma w Gliwicach, jednak różne wydziały rozproszone są po różnych miastach. Przykładowo: Wydział Metalurgii i Transportu znajduje się w Katowicach natomiast Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu. Sytuacja ta sprawia, że uczelnia jest w stanie przyjąć większą liczbę studentów a Ci z kolei mają możliwość rozszerzyć swoje horyzonty o różne dziedziny i jeszcze lepiej poznać aglomerację śląską.

Kierunki Politechniki Śląskiej 2018/2019

Politechnika Śląska w przyszłym roku akademickim wprowadza nowy kierunek – Gospodarka obiegu zamkniętego. Są to studia inżynierskie pierwszego stopnia. Kierunek ten ma na celu kształcenie specjalistów w zakresie ponownego wykorzystania surowców, materiałów oraz produktów. Politechnika Śląska takim kierunkiem dąży do oszczędzania złóż i energii odnawialnej, do maksymalnego wykorzystania wyrobów i półproduktów, do prawidłowego zarządzania odpadami.

Po ukończeniu tego kierunku, studenci będą mogli podjąć pracę w branży energetycznej, budowlanej, transportowej, w górnictwie, w przemyśle, w rolnictwie czy w gospodarce komunalnej.

Ponad to można wybrać: Mechanikę i Budowę Maszyn, Biotechnologię, Energetykę, Inżynierię Środowiska, Inżynierię Bezpieczeństwa a także kierunek anglojęzyczny – Power Engineering.

Kierunki techniczne zawsze znajdą swoje miejsce na rynku pracy. Rynku, który aktualnie ma dość duże luki wyuczonych specjalistów. Owszem – kierunki na politechnikach nie są łatwe, ale należy pamiętać, że każdy wysiłek popłaca i prędzej czy później nieprzespane noce i godziny spędzone na nauce – zaowocują ciekawą pracą, dającą sporo satysfakcji.

Źródłem materiałów do poblikacji był serwis www.uczelnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here