Adrenalina w żyłach, czyli jak zostać profesjonalnym skoczkiem

0
1606

Wiele osób w pewnym momencie życia decyduje się na wykonanie skoku ze spadochronu. W ten sposób czasem przełamujemy jakieś swoje bariery, zaś innym razem natrafiamy na pasję życia. Pozostaje wówczas właśnie pytanie – co robić dalej? Przecież nie będziemy do końca już skakać z instruktorem. Jak stać się samodzielnym skoczkiem?

Szkolenie AFF – najlepsza decyzja

Otóż generalnie możliwości jest wiele. Można iść na długie szkolenia obejmujące wiele godzin ćwiczeń. Jeśli jednak jesteśmy pewni naszej pasji, warto zastanowić się nad szkoleniem AFF organizowanym przez bardzo wiele firm zajmujących się profesjonalnie skokami ze spadochronu.

Na czym polega idea szkolenia AFF? Otóż jest to szkolenie na skocza przyspieszone. Dzięki niemu mamy szansę naprawdę szybko zaznać przyjemności samodzielnych skoków. Ponadto takie szkolenie zapewnia nam także duże bezpieczeństwo. Szkolenie AFF jest także idealne dla osób, które chcą nieco bardziej liznąć tematu samodzielnych skoków, lecz nie są pewne, czy na pewno pójdą dalej. Ponadto szkolenie AFF cenią także wszyscy ci, którzy kiedyś skakali, a teraz chcą wrócić do dawnej pasji.

Jak wygląda szkolenie AFF?

Warto teraz właśnie powiedzieć kilka słów o tym, jak w zasadzie wygląda takie szkolenie AFF. Otóż składa się ono z części teoretycznej i praktycznej. Teoria obejmuje średnio mniej więcej 8 godzin i na niej poznajemy podstawowe zasady dotyczące najlepszych pozycji podczas lotu, sposobu lądowania, budowy spadochronu itd.

Następnie przychodzi czas na część praktyczną szkolenia AFF. Tu na początek wykonywane są skoki z instruktorami, którzy dodatkowo je filmują. Daje to szansę zobaczyć nam, jakie błędy popełniliśmy. Później odbywają sie skoki z jednym tylko instruktorem. Kurs AFF zazwyczaj obejmuje ok. 13 skoków, jednak zawsze można zwiększyć ilość skoków albo przystąpić do egzaminu wcześniej.

Jak zapisać się na szkolenia AFF?

Szkolenia AFF organizowane są przez bardzo wiele przeróżnych firm. Tak naprawdę wystarczy się zgłosić, wpłacić zaliczkę i gotowe. Pamiętajmy tylko o tym, że szkolenie najlepiej ukończyć w maksymalnie dwa miesiące.

Z rzeczy ważnych warto jeszcze podkreślić, że to szkolenie nie daje nam uprawnień do całkowicie samodzielnych skoków. Musimy wykonać około 50 skoków pod okiem instruktora i dopiero potem starać się o patent samodzielnego skoczka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here