Najlepsze kryminały na nadchodzący sezon – co wybrać?

0
1577

Kryminał to jeden z najpopularniejszych gatunków literatury. Kochamy go za nieoczekiwane zwroty wydarzeń i wartką, trzymającą w napięciu akcję. No ale jak wybrać odpowiednią lekturę? Prezentujemy najlepsze kryminały na nadchodzący sezon.

Remigiusz Mróz wciąż numerem jeden

Na liście bestsellerów niezmiennie królują książki Remigiusza Mroza. Pisarz ten zyskał ogromną popularność dzięki powieści “Kasacja”, opowiadającej o losach charyzmatycznej adwokat Joanny Chyłki. Za tę książkę otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Potem pojawiły się kolejne części serii z Joanną Chyłką, a także równie dobra seria z komisarzem Forstem, które podbiły serca czytelników. Remigiusz Mróz stał się tak popularnym autorem, że zdecydowano się nawet na ekranizację jego powieści. Szacuje się, że jest on obecnie najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce. Jego najnowsza książka “Ekstradycja” pojawi się w księgarniach już 25 marca tego roku.

Czy Katarzyna Bonda dogoni Mroza?

Niezwykle lubianą i popularną autorką jest w tej chwili również Katarzyna Bonda. To dziennikarka, scenarzystka i pisarka białoruskiego pochodzenia. Do tej pory ma na swoim koncie kilkanaście powieści, z których kilka stało się polskimi bestsellerami. Książka “Okularnik” sprzedała się aż w 105 tysiącach egzemplarzy. Z kolei “Pochłaniacz” w 90 tysiącach. Czytelnicy cenią tę autorkę za mistrzowskie konstruowanie intryg oraz lekki język. W 2019 roku pojawiła się jej najnowsza powieść “Miłość leczy rany – wiara”. Ma być ona pierwszą częścią zupełnie nowej trylogii. Czy będą to najlepsze kryminały na rynku? Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić.

Nieśmiertelne kryminały skandynawskie

Mówiąc o najlepszych kryminałach nie można też zapomnieć o autorach skandynawskich. W światowej czołówce utrzymuje się bowiem wielka trójka, czyli Jo Nesbo, Stieg Larsson oraz Camilla Lackberg. Stieg Larsson niestety nie stworzy już żadnej nowej powieści, ale każdy, kto jeszcze nie przeczytał słynnej serii Millennium, czym prędzej powinien to zrobić. Jo Nesbo oraz Camilla Lackberg wywołują natomiast szybsze bicie serca swoich fanów, publikując kolejne powieści. W 2019 roku ukazały się ich nowe książki – “Złota klatka” Camilli Lackberg oraz “Nóż” Jo Nesbo.

Pisarze, zyskujący popularność

Chcąc wybrać najlepsze kryminały do czytania, warto też wyjść poza stały, bestsellerowy kanon powieści. Na rynku dostępne są bowiem pozycje autorów, którzy w szybkim tempie zyskują popularność. Oni już niedługo mogą stać się następcami Stiega Larssona albo Jo Nesbo. Mowa chociażby o włoskim autorze – Fulvio Ervasie albo Jornie Lier Horst’cie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here